جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۲۰
آخرین اخبار
24 تیر 1395 ، ساعت 20:22 1,526 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18070

آغاز به کار نخست وزیر جدید بریتانیا بعد از دیدار با ملکه

خانم “ترزا می” نخست وزیر بریتانیا شد. او چهارشنبه نزد ملکه الیزابت دوم رفت و ملکه رسما او را مامور تشکیل کابینه کرد.

ترزا می، دومین نخست‌وزیر زن بریتانیا کیست؟

 به گزارش جلال شرق به نقل از بی بی سی،‌ ترزا می، رهبر جدید حزب محافظه‌کار است و  روز چهارشنبه، ۱۳ ژوئیه به عنوان دومین نخست‌وزیر زن بریتانیا فعالیت خود را آغاز کرد.

– خانم می سال‌هاست که چشم به مقام نخست‌وزیری دوخته و دوستان دوران دانشگاهش می‌گویند که هدفش از همان کودکی تبدیل شدن به اولین نخست‌وزیر زن بریتانیا بوده. اما تا همین چند وقت پیش به نظر می‌رسید که برای رسیدن به این مقام باید حداقل تا سال ۲۰۱۸ صبر کند.

– خانم “می” متاهل است ولی فرزندی ندارد و می‌گوید تفریح مورد علاقه‌اش آشپزی است. او بیشتر دوران دانش‌آموزی خود را در مدرسه‌های دولتی گذراند و سپس برای تحصیل در رشته جغرافی به دانشگاه آکسفورد رفت.

– زندگی سیاسی او در شورای یکی از محله‌های جنوب لندن شروع شد. او ۱۰ سال عضو این شورا بود و تا معاونت رئیس شورا پیش رفت ولی مشخص بود که اهداف بزرگتری در سر دارد.

از نکات مثبت پرونده کاری او در این سال‌ها می‌توان به کاهش جرم و جنایت، عدم بروز حملات گسترده تروریستی در بریتانیا و اخراج موفق ابو قتاده، روحانی افراطی مسلمان، در سال ۲۰۱۳ از این کشور اشاره کرد.

ترزا می تاکید کرده که “خروج از اتحادیه اروپا یعنی خروج از اتحادیه اروپا” و همه‌پرسی دیگری در این رابطه برگزار نخواهد شد./عصر ایران

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است