سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
28 خرداد 1401 ، ساعت 19:02 95 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :70875

آفریننده پل چوبی (نماد یادگار بندرکیاشهر)درگذشت

حافظ ناصری ؛ شهردار اسبق بندر کیاشهر ،آفریننده پل چوبی (نماد یادگار بندرکیاشهر)درگذشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ؛ مرحوم حافظ ناصری شهردار اسبق بندر کیاشهر ، که در بیمارستان به دلیل سکته مغزی بستری بود ظهر امروز دارفانی را وداع گفت ، مرحوم ناصری از ۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۲ بیش از دو سال (به مدت ۲۵ ماه) شهردار بندر کیاشهر بود و احداث پل چوبی بندرکیاشهر از پروژه های عمرانی دوران مسئولیت وی در دوران تصدی پست شهرداری بوده است.

لازم به ذکر است که مرحوم ناصری از فرهنگیان آموزش و پرورش نیز بوده است

پل چوبی نماد یادگار بندرکیاشهر:

از میان مردابی که اکنون پوشیده از نیزار بوده و مقدار کمی آب دارد ، پلی به طول بیش از۶۰۰ و عرض ۲/۵متر بنا شد.

این پل مابین دو خشکی ساحل و دریا و انتهای پارک جنگلی قرارگرفته که دو طرف آن تیرهای برق و سطل های زباله قرار دارد.

پل چوبی محبوبیت فراوانی دارد چرا که از همان ابتدای افتتاح در سال ۱۳۶۱ توسط شهردار وقت آقای حافظ ناصری با تبلیغات گسترده به عنوان نماد زیبایی بندرکیاشهر معرفی شده و برنامه های متنوعی برای بازدید کنندگان از سراسر ایران تدارک دیده شد.

اتصال ساحل به پارک جنگلی از طریق پل چوبی موجب شد مردم باعبور از کناره نیزارها و مرداب ،دصدای قورباغه ها و پرندگان را شنیده و آبزیان را از فاصله نزدیک ببینند

درکنار پل چوبی ایستگاه قایق سواری قرارگرفته، این قایق ها گردشگران را به سمت نیزارها ، اسکله ، سنگ چین ، لنج سازی داخل دریا می برند و آنها را با طبیعت بندرکیاشهر و گاه با روش صید و صیادی آشنا می کنند .

زیبایی این پل از چشم هنرمندان به ویژه فیلم سازان دورنمانده و فیلم های زیادی بر روی آن با داخل نیزارهای تالاب لاگون ساخته شده است .

نماهنگ عکس و پل چوبی با مرحوم ناصری را در آپارات جلال شرق ببینید

هیئت تحریریه جلال شرق ، درگذشت مرحوم حافظ ناصری را به همشهریان کیاشهری بویژه خانواده آن مرحوم تسلیت عرض کرده و از خدای منان برای آن مرحوم غفران رحمت و برای خانواده محترمشان صبر و بردباری مسئلت می کند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است