پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۶:۴۹
آخرین اخبار
11 آبان 1394 ، ساعت 16:55 1,444 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5929
ایمن ظواهری در پیام ویدئویی اعلام کرد؛

آمادگی القاعده برای مقابله با ایران و روسیه

نزدیک به پنج سال از بحران سوریه می گذرد؛ اما در روزهای اخیر، تحولات سوریه نسبت به سال های گذشته با تغییرات گسترده ای روبرو بوده است. تحرکات مستقیم نظامی روسیه در سوریه، فعالیت های گسترده بین المللی و دیپلماتیک و همچنین گسترش اختلاف داخلی میان برخی گروه های تروریستی در سوریه از جمله این تغییرات است.

به گزارش جلال شرق ، در همین راستا در حالی که خبرها حاکی از افتراق میان گروه های تروریستی بود، امروز ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده، از مسلمانان طرفدار این گروه خواست علیه تهدید روسیه و غرب در سوریه و عراق متحد شوند.

این در حالی است که ایمن الظواهری در پیامی که در سپتامبر گذشته منتشر کرده بود، داعش و ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، را غیرقانونی توصیف می کرد. با این حال، وی تصریح کرده بود که اعضای القاعده در صورت امکان برای جنگ با ائتلاف تحت رهبری غرب در عراق و سوریه به داعش خواهند پیوست.

حال به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، رهبر القاعده در یک پیام صوتی ضبط شده که امروز در اینترنت پخش شده است، عنوان می کند: «امریکایی ها، روس ها، ایرانی ها، علوی ها و حزب الله نبرد خود را علیه ما هماهنگ کرده اند. آیا ما نمی توانیم جنگ میان خود را پایان دهیم و تمام تلاش هایمان را متوجه مقابله با آنها کنیم؟»

این اظهارنظر ایمن الظواهری نشان دهنده ارتباط القاعده و داعش است. البته هنوز مشخص نیست، ضبط این پیام صوتی چه زمانی صورت گرفته است، ولی اشاره رهبر القاعده به روسیه نشان می دهد که ضبط آن بعد از شروع حملات هوایی روس ها علیه مواضع داعش در سوریه صورت گرفته است.

به گزارش رویترز، هرگونه همکاری میان القاعده و داعش می تواند اوضاع منطقه را پیچیده تر کند. این در حالی است که تاکنون در ظاهر میان این گروه های تروریستی همکاری وجود نداشته است./تابناک

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است