جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
15 مهر 1395 ، ساعت 21:43 1,706 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :22508
فرماندار آستانه‌اشرفیه در دیدار با مدیرکل ابریشم کشور اعلام کرد :

آمادگی شهرستان آستانه‌اشرفیه برای آزمونه شدن احیای صنعت ابریشم کشور

فرماندار آستانه‌اشرفیه در دیدار با مدیرکل ابریشم کشور از  آمادگی شهرستان آستانه‌اشرفیه برای آزمونه شدن احیای صنعت ابریشم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری در گفتگو اختصاصی با جلال شرق بابیان این خبر گفت: با نگاه مثبتی که در شهرستان به موضوعات مختلف ازجمله ، احیای پیله ابریشم ، بادام‌زمینی  ، برنج و سایر محصولات که معیشت مردم با آن‌ها سروکار دارد و در راستای اقتصاد مقاومتی  ، بهبود این محصولات می‌تواند وضعیت مردم را بهتر کند ، داداش پور، مدیرکل ابریشم کشور به همراه کارشناسان صنعت ابریشم  در این شهرستان  حضور یافتند

وی ضمن ابراز تأسف از فراموش‌شدن پرورش کرم ابریشم  اظهار کرد : به دلیل برخی از مشکلات که برای نوغان‌داران این شهرستان و به‌تبع آن استان گیلان به وجود آمد ابریشم گیلان دچار آسیب شده است .

فرماندار آستانه‌اشرفیه خاطرنشان کرد :   ما اعلام کردیم که این شهرستان آمادگی لازم را برای آزمونه شدن در صنعت ابریشم را دارد و با ایجاد کارگاه و تبدیل پیله به نخ ابریشم که در بافتن قالی و پارچه‌های ابریشمی مورداستفاده قرار گیرد می‌تواند بر اساس سیاست‌های دولت و منویات رهبری حرکت کند.

وی با اشاره به کاربرد نخ ابریشم درجراحی های بسیار مهم خاطرنشان کرد : بر اساس صحبت‌های انجام‌گرفته مقرر شد  احیای نوغان‌داری  در دستور کار این شهرستان قرار گیرد و بر اساس موضوعات مطرح شد و آزمونه شدن این شهرستان بر اساس سیاست‌های اقتصادی و رشد و  شکوفایی اقتصاد منطقه مقرر گردید که داداش پور و گروه همراه ایشان یک پیشنهاده را به این شهرستان اعلام  تا ضرورت کارهایی که باید در این شهرستان انجام بگیرد مدنظر قرارگرفته و  اقدامات لازم انجام گیرد.

حیدری تصریح کرد : امیدواریم موضوعاتی چون  بادام‌زمینی ، و سایر موضوعات کشاورزی و گردشگری و صنعت این شهرستان احیا گردد و مردم ما بهره‌مند گردند .

فرماندار آستانه‌اشرفیه هم‌چنین گفت: بر اساس آمار ،در این شهرستان ۴۰۰هکتار توتستان داریم و ممکن است این عدد در حال حاضر واقعی نباشد ولی باید سعی کنیم که توتستان‌های شهرستان را احیا کنیم .

وی افزود : در سال گذشته فقط ۲۷۶ جعبه نوغان  ابریشم در این شهرستان توزیع شد و این برای این شهرستان اصلا مناسب نیست   باید تلاش کنیم که زنجیره ابریشم احیا تا اشتغال لازم را در این بخش به دست بیاوریم.

مادگی کردیم که این شهرستان به عنوان شهر پایلوت در احیای صنعت ابریشم باشد .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است