دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۱۹
آخرین اخبار
25 آذر 1394 ، ساعت 17:21 1,931 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7996
امام‌جمعه‌ی آستانه‌اشرفیه:

آموزش‌وپرورش زیر بنایی‌ترین نهاد کشور است.

امام‌جمعه‌ی آستانه‌اشرفیه در نشست انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه‌های شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: آموزش‌وپرورش زیر بنایی‌ترین نهاد کشور است.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان اینکه هرکجا که برویم آثار مثبت آموزش‌وپرورش و عملکرد آن را در جامعه می‌بینیم اظهار کرد: بدو تردید نقش انجمن اولیا و مربیان در آموزش‌وپرورش نقشی بی‌بدیل و غیرقابل‌انکار است.
وی بابیان اینکه اگرچه نگاه مدیران مدارس به انجمن اولیا بیشتر یک نگاه پشتیبانی‌کننده است افزود: باید از انجمن اولیا به‌عنوان یک ظرفیت و فرصت نگاه کرد و صرف نگاه پشتیبانی‌کننده از آموزش پرورش نگاه مثبتی نیست.

IMG_5778
وی بابیان اینکه آنانی که داوطلب همکاری با مدیران مدارس هستند و نگاهی مبتدی بر هم‌فکری و همکاری می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند ادامه داد: ما شاهد تغییر در فضا دانش‌آموزی کشور هستیم و این تغییرات نسلی به یک دوره‌ی ساله رسیده است.
حجت‌الاسلام ساجدی مهم‌ترین متغیرهای فعلی آموزش‌وپرورش را بمباران اطلاعاتی برای دانش آموزان ذکر کرد و گفت: رویکرد آموزش پرورش باید عقل محور و یادگیری با عمق و پرسش گری و انتقادی همراه باشد.
وی با اشاره به این‌که آموزش ما نباید به سمت یک مخزن از اطلاعات و محفوظات باشد افزود: یادگیری باید با درایت و درک درستی از واقعیت‌های اجتماعی همراه باشد و استعدادیابی و سرمایه‌گذاری برای پرورش استعدادها مدنظر محور آموزشی قرار گیرد.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر نیز دانش‌آموز، آموزش پرورش و انجمن اولیا را سه حلقه‌ای از نظام آموزشی کشور بیان کرد که هر کدام عملکرد خوبی از خود ارائه ندهند، نظام آموزشی ما مطلوب نخواهد بود.
دکتر محمدحسین قربانی ارتباط مستمر انجمن اولیا را با آموزش پرورش یک ارتباط تأثیرگذار نام برد و گفت: یکی از وظایف شما انجمن اولیا پیگیری مسائل مربوط به آموزش دانش‌آموزان است که با تعامل و بهره‌گیری از اساتید فن می‌توانیم تعامل دو سویی رابین آموزش پرورش و انجمن اولیا به وجود بیاوریم.
در ادامه مدیر آموزش پرورش آستانه‌اشرفیه روسای انجمن مدارس را سربازان خط اول مقدم آموزش‌وپرورش نام برد و گفت: اگر انجمن اولیا در مدارس به کمک ما بیاید بسیاری از مشکلات ما حل نخواهد شد.
اسماعیل همایونی افزود: با توجه به مشکلاتی که دولت در تأمین هزینه‌های مدارس متقبل می‌شود کمک انجمن اولیا برای بهبود وضعیت آموزشی و پرورشی می‌تواند رهگشا باشد.

IMG_5701 IMG_5716 IMG_5727 IMG_5802

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است