چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
4 آبان 1395 ، ساعت 16:10 1,855 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :23845
رئیس جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه :

آموزش در بخش اگروتروریسم به کشاورزان، ازسیاست های جهاد کشاورزی است

 

در سومین روز از هفته پدافند غیرعامل همایش بررسی اهمیت پدافند غیرعامل در کنترل آفات بیماری گیاهی، مقابله با اگر و تروریسم در اداره ارشاد آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

به گزارش جلال شرق ، در حاشیه برگزاری این همایش رئیس جهاد کشاورزی آستانه‌اشرفیه درباره اهداف برگزاری این همایش در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار جلال شرق بابیان اینکه بررسی و اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه جهاد کشاورزی به حملات بیولوژیک یا اگر و تروریسم برمی‌گردد اظهار کرد: بزرگ‌ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی امنیت غذایی است و ما باید با چنگ و دندان این امنیت را حفظ کنیم و نگذاریم مجموع عملیات یا اقداماتی که باعث می‌شود کمترین تهدیدی به مواد غذایی ما و یا کشاورزی وارد شود.

گودرز کمال پور با تصریح این مطلب که ما باید جلوی تهدیدات امنیت غذایی را بگیریم خاطرنشان کرد: موارد خیلی فراوانی وجود دارد که باعث آلوده شدن آب کشاورزی، محصولات کشاورزی و باغات ما می‌شوند و اگر غافل شویم باعث کاهش محصول و در اصل ما نه‌تنها مواد غذایی را از دست می‌دهیم واقعیت این است که علاوه بر زیست محیطی به نیروی انسانی نیز ضرر و زیان خواهد رسید..

وی افزود: ما باید حتی از زمین‌های کشاورزی خود مراقبت کنیم تا افرادی که با نیت بیو تروریسم که زمین‌خواران نیز در این گروه قرار می‌گیرند با آن‌ها مقابله کنیم زیرا آنان دوست دارند مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی را از حیث زراعت خارج کنند و ما با کاهش محصول و فروش زمین مواجه شویم.

کمال پور مهم‌ترین هدف جهاد کشاورزی را آگاهی مردم است به‌ویژه جامعه کشاورزی و حتی مدیران در این همایش نام برد و اظهار کرد همه ما، کار بسیار مهمی در پیش روداریم و باید مواظب دشمن باشیم که چه نقشه‌ای برای محصولات ما کشیده و به‌موقع در مقابل طرح‌های بیو تروریسم دشمن قرار بگیریم و با خنثی‌سازی طرح‌های دشمنانه آنان، باعث افزایش معیشت کشاورزان خود باشیم.

رئیس جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: آشنایی کشاورزان جزء اصول آموزشی و ترویجی جهاد است و این همایش که برگزار می‌شود در طول ۱۲ ماه به‌طور منظم توسط کارشناسان ترویج ما در مراکز جهاد و مدیریت، کلاس‌های منظم برپا می‌شود و یقیناً آموزش پدافند غیرعامل در بخش اگر و تروریسم از این کلاس‌های مستثنی نیست

وی محورهای این همایش چگونگی شناخت سموم کشاورزی، شناخت نوع نهادهای کشاورزی و شناساندن محصولات به کشاورزان نام برد و افزود: در این همایش با شناخت از نوع آسیبی که از دشمن بر ما وارد می‌شود برای کشاورزان بازگو خواهیم کرد.

کمال پور با اشاره به اینکه کرم ساقه خوار برنج از سال ۵۱ به‌صورت مرموزانه وارد کشور شده و داریم مبارزه کنیم تصریح کرد: با همه تلاش‌هایی که تاکنون انجام دادیم نتوانستیم آن‌ها از بین ببریم و متحمل هزینه‌ها زیاد هم شدیم.

وی درباره قارچ‌های بخش بادام‌زمینی نیز گفت: در بخش بادام‌زمینی هنوز ما به آن مرحله خطر اصلی نرسیدیم بلکه باید مواظبت بیشتری کنیم و از محصولات و صیفی و باغی ما که در معرض خطراتی هستند به کشاورزان آگاهی‌های لازم را ارائه دهیم تا به امنیت غذایی و حفظ محیط‌زیست برسیم.

در این همایش که فرماندار ّ، بخشدار مرکزی ، مسئولین ادارات و نهاها ، کارشناسان بخش جهاد کشاورزی  و  مروجان ترویج کشاورزی حضور داشتند فرماندار آستانه اشرفیه درباره پدافند غیر عامل در حوزه کشاورزی و ترفندهای دشمن در راه ورود به کشورها از طریق بیوتروریسم و مقابله با آن مطالبی بیان کرد و سپس یکی از کارشناسان جهاد کشاورزی در باره برنامه های مقابله با بیو تروریسم  سیاست های دشمن در از بین بردن محصولات کشاورزی مطالب خود را برای حاضران ارائه داد.

img_8651 img_8647

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است