دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 مرداد 1395 ، ساعت 21:19 1,683 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19073
رئیس هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه:

آموزش کمک‌های اولیه‌ی امداد و نجات برای ۴۰۰ نفر از داوطلبان هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه

 

رئیس هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه از آموزش کمک‌های اولیه‌ی امداد و نجات برای ۴۰۰ نفر از داوطلبان هلال‌احمر این شهرستان در طی سال جاری خبر داد.

به گزارش جلال شرق، کمیل پر ناک در جمع اصحاب رسانه این شهرستان با تبریک روز خبرنگار گفت: اگر عشق در کار خبرنگاری نبود حتی ۳ ماه هم یک خبرنگار در شهر دوام نمی‌آورد.

وی بابیان اینکه این شهرستان دارای ۱۴۰ امدادگر است که بالغ‌بر ۵۰ نفر آن‌ها فعال هستند اظهار کرد: از این تعداد ۳۵ نفر با طی آموزش‌های مختلف به درجه‌ی نجات گری نائل آمدند.

پر ناک از برگزاری ۱۸ دوره‌ی آموزشی امداد و کمک‌های اولیه و مهارت برای داوطلبان هلال‌احمر این شهرستان خبر داد و گفت: مجوز برگزاری ۲ دوره‌ی کلاس‌های آموزشی امداد نجات برای ۶۰ نفر از برادران و خواهران ثبت‌نام‌شدگان برپا خواهد شد.

رئیس هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه افزایش تاب‌آوری جامعه در برابر حوادث غیرمترقبه را از اهداف برگزاری دوره‌های مهارت برای داوطلبان هلال‌احمر عنوان کرد و بابیان این‌که در طی سال جاری ۳ طرح سلامت ویزیت رایگان برگزار کردیم افزود: در اجرای این طرح بالغ‌بر ۳۰۰ نفر از ساکنان روستاهای تهام، تجن گوگه و آستانه‌اشرفیه بهره‌مند شدند.

رئیس هلال‌احمر آستانه‌اشرفیه بابیان این‌که طرح مسافران نوروزی این شهرستان در سطح کشور به‌عنوان نمونه طرح برگزیده انتخاب‌شده است یادآور شد: این طرح تنها طرحی بود که به‌صورت ۲۴ ساعته ارائه خدمت می‌کرد و قابلیت اسکان رایگان مسافران را به همراه داشت.

پر ناک درباره‌ی طرح تابستانی هلال‌احمر در حوزه‌ی نوار ساحلی آستانه‌اشرفیه وامداد جاده‌ای گفت: هلال احمر این شهرستان با داشتن ۴ خودروی امدادی شامل یک دستگاه خودروی ست نجات، یک دستگاه آمبولانس  در بخش جاده و دو دستگاه آمبولانس هم که از استان‌های زنجان و قزوین در اختیار گرفته است کار امداد و نجات ساحل و جاده را انجام می‌دهند.

 

رئیس هلال‌احمر به ۸ نقطه‌ی خطرآفرین نوار ساحلی آستانه‌اشرفیه در پل چوبی کیاشهر، پیس موتورسواری و روستای دستک اشاره کرد و ادامه داد: بهترین طرح شهرستانی طرح سالم‌سازی بندر کیاشهر در پل چوبی است که ۵ نجات گر و در طرح انبار سر ۳ نجات گر به ارائه خدمت برای مسافران مشغول می‌باشند.

پر ناک از کار امدادی ۶۰ نفر از مسافران در نوار ساحلی از آغاز طرح دریا اشاره کرد و گفت: در یک حادثه‌ای که دو جوان ۲۴ ساله و ۲۱ ساله در حال غریق بودند با اقدام فوری در روستای دستک عملیات احیای آن‌ها انجام شد ولی متأسفانه یکی از غریق‌های ۱۰ ساله به علت آن‌که دیر ازآب‌گرفته شد جان خود را از دست داد.

رئیس هلال‌احمر همچنین از فراخوان دهیاران نوار ساحلی شهرهای آستانه‌اشرفیه و لاهیجان برای آموزش کمک‌های امداد اولیه خبر داد و گفت: آموزش C.P.R، گرمازدگی، و آموزش‌های محلی و منطقه‌ای ازجمله آموزش‌هایی است که می‌تواند در احیای اولیه نجات‌غریق مؤثر باشند.

وی از خیرین شهرستان خواست که درراه حمایت از جمعیت هلال‌احمر این شهرستان برای نجات جان انسان‌ها همت کنند و با ساخت پایگاه‌های موردنیاز این جمعیت به کمک جمعیت هلال‌احمر بشتابند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است