چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۱۶
آخرین اخبار
25 تیر 1395 ، ساعت 18:27 2,112 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18149
دکتر محمد حسین قربانی :

آنهایی که یک کار توسعه محور را زیر سوال می برند نیت خیری برای این شهرستان ندارند

پس از برگزاری مراسم کلنگ زنی درمانگاه و شعبه تأمین اجتماعی که با حضور مسئولین کشوری سازمان تأمین اجتماعی و اختصاص بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در یک بازده زمانی ۱۸ ماهه  پیش‌بینی‌شده بود نشستی برای هماهنگی‌های بیشتر درباره اخبار منتشره دریکی از رسانه‌های استان  برگزار شد.

به گزارش جلال شرق  ، در این نشست که نماینده مردم ، امام‌جمعه ، فرماندار ، شهردار ، رئیس اداره تأمین اجتماعی و جمعی از متصدیان امور و رسانه شهرستان حضور داشتند درباره  جانمایی زمین روبروی دادگستری و انتقال نقشه احداثی درمانگاه در یک بازده زمانی کوتاه و تعریف‌شده در صورت فراهم شدن بسترهای لازم و تائید هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی کشور و چالش‌های فرار روی آن موردبحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست محمدحسین قربانی ضمن تقدیر از اعضای شرکت‌کننده در این نشست که برای یک کار توسعه محور در روز جمعه وقت خود را قراردادند به تشریح فراهم شدن بسترهای لازم برای آغاز درمانگاه تأمین اجتماعی در این شهرستان پرداخت و گفت:  امروز شهر هم‌جوار ما هم  همزمان باما مصوبه گرفتند که همان درمانگاه قدیمی جنب استخر لاهیجان را تخریب کنند  و درمانگاه بسازند  تاکنون ، نه تخریب کرد و نه تخلیه کرده‌اند ولی کارها به‌مراتب جلوتر است .

وی بابیان اینکه دوستان ما از سازمان تأمین اجتماعی کشور  با آمدن از تهران باعث دلگرمی ما گردیدند و کلنگ اجرایی آن بر زمین زده شد  منتها من اخیرا یک فضای در سطح شهرستان می‌بینم که دوست دارم این سخنانم رسانه‌ای شود.

نایب‌رئیس گروه بهداشت و درمان اظهار کرد:  وقتی یک حرفی زده می‌شود و تصمیمی گرفته می‌شود حتما بر اساس عقلانیت و منابع و منافع شهرستان با نظرات کارشناسی همراه است .

قربانی یاد آور شد :   امروز به هر دلیلی  انشا الله که نیت سوء ندارند بیایند یک کار بزرگ عمرانی و توسعه محور را در این شهرستان زیر سؤال ببرند که کارهایی باعث شده است که از ۱۱ میلیارد تومان حیف‌ومیل بیت‌المال جلوگیری شد. من فکر می‌کنم که این‌ها نیت خیر برای این شهرستان ندارند و به هر دلیلی که ذهنشان متصور است

نماینده مجلس  بابیان اینکه رسانه‌ها باید پل ارتباطی بین دولت و حاکمیت باشند اظهار کرد : رسانه‌ها باید شفافیت  وامانت داری در خبررسانی داشته باشند متأسفانه امروز شیطنت‌ها را در رسانه‌ها می‌بینیم که به صلاح و مصلحت نه رسانه است و نه مصلحت ملت و کشور است.

وی ادامه داد:  فرماندار شهر طی تماسی بعد از مراسم کلنگ زنی گفتند اگر بنا باشد یک زمینی بزرگ‌تر از این زمین متصور بشود، بردن درمانگاه تأمین اجتماعی دارای اشکال است ؟ ما گفتیم اگر بتوانیم یک زمینی تهیه بکنیم به‌هرحال وسیع‌تر و گسترده‌تر چه ایرادی دارد که در حوزه شهری هم باشد.

قربانی بیان کرد: حالا این را آمدند تیتر زدند علیه فرماندار  و نماینده که باعث شد از یک حیف و میل ۱۱ میلیاردی جلوگیری بشودو من می دانم که این نوع تیتر زدن یا عدم آگاهی دوستان ما است و یاعدم آن کار حرفه ای خبرنگاری است .

نماینده مردم شهرهای آستانه و بندر کیاشهر گفت:  من فکر می کنم اگر نا بلد هستند ما برای این ها یک آموزش هایی در خانه ی مطبوعات گیلان یا در خانه ی وزارت ارشاد بگذاریم ، به کسانی که می خواهند این امتیاز را بدهند حتما باید یک بررسی و آموزش و بالا بودن سطح آگاهی و یاد دادن نقش رسانه‌ای  را داشته باشند.

وی تاکید کرد :  رسانه نقش اساسی  در جامعه دارد و این روز من فکر می کنم جامعه دیگر پذیرای این قضیه نیست ، این همه مشکلات فقر و بدبختی ، بیکاری در جامعه وجود دارد که ما بیایم افکار عمومی مردم را این چنین مشوش بکنیم .

وی در ادامه افزود :  اگر قرار باشد این درمانگاه تأمین اجتماعی را با همین سبک و سیاق ما ببریم آنجا به نظرم لزومی ندارد ولی  اگر قرار است یک هکتار زمین ا تغییر کاربری برای ما تعیین کنید و حداکثردر ۴۵ روز ، ما هم کمک خواهیم کرد.

قربانی با اشاره به اینکه اگر این قضیه مشمول زمان شود دولت در آینده نزدیک متوجه بحث انتخابات آتی خواهد شد و منابع را نمی‌تواند تأمین کند و از سال مالی ۹۵ منحرف می‌شویم یادآور شد :  اگر مانتوانیم امسال منابع مالی تأمین بکنیم برای سال ۹۶ خواهد ماند و من انتظارم است که این اراده  به وجود آمده است  که در ساخت این درمانگاه  آینده‌نگری بکنیم و این درمانگاه سطح ۱و سطح ۲ و در آینده تبدیل به بیمارستان برای نسل‌های آینده شود  بنده با این تفکر موافقم .

وی خاطرنشان کرد : امروز که هنوز هیچ کاری نشده گفتند ۱۱ میلیارد تومان حیف‌ومیل شده است بعد فردا یک مسایلی پیش بیاید یک بازی  دیگری در این شهرستان شروع خواهد شد که هزینه زیادی را برای دولت و سازمان اجتماعی  که زیر یک تلنبار شکسته است  بسیاری از شائبه‌های تداعی می‌شود و جمع‌کردن آن پرهزینه خواهد بود.

در این نشست فرماندار ، امام‌جمعه ، رئیس اداره تأمین اجتماعی ، شهردار ، شهرامی به‌عنوان وکیل تام‌الاختیار مالک زمین  درباره اقدام‌های سریع  در جابه‌جایی احداث  درمانگاه و شعبه تا جایی که منتج به رضایت مالک ، و مایید هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی کشور گردد  دیگر نهادهای ذی‌ربط همکاری‌های خود را با به میدان آوردن تمام توان خود اقدام نمایند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
 1. م.ر.ح :

  با سلام
  باید عرض کنم در هر جامعه ای افراد دل مریض بودن و هستن.از زمان پیغمبر اسلام و حضرت علی(ع) شما بررسی کنید این نوع انسانها وجود داشته و دارند که عمدتا افراد نادان ،کم تجربه و تهی از هرگونه تخصص می باشند.دیدگاه بنده نه فقط بابت این موضوع در مورد کلیات شهرستان اینست که متاسفانه وجود همین افراد منفی گراء و بیننده نیمه خالی لیوان باعث شدند که شهرستان نسبت به شهرستان همجوار از حداقل های شهری و شهرسازی نیز متاسفانه بهره مند نشود و بهترین برخورد با این جور آدم ها،جناب آقای دکتر قربانی عزیز و جناب آقای مهندس حیدری با درایت اینه که جسارتا اینه که دیده نشه و بی اعتنایی کامل باعث میشه که این افراد در خلوت خودشون خودشان جزوء نابغه ها نبینن.قبلا نیز بابت تلاشهای شبانه روزی آقای دکتر سلیمانی هم خدمت ایشان عرض کردم که توکل بخدا کن و در مورد تغییر حداقل های سیمای یک شهرستان استوار و جهادی ادامه بده که بعداز اتمام کارت تمام همین افراد دور هم بشینن و بگویند که”من به شهردار پیشنهاد دادم” و بنام خودش بخواهند تمام کنن.هر آدمی که از عقل خودش بلد باشد کمی استفاده کند میتواند به این حقیقت دست یابد که:
  ۱-نماینده شهرستان چیزی را برای خودش نمیخواهد.
  ۲-نماینده شهرستان خودش با مشورت های گروه های تخصصی تصمیم میگیرد نه عضوی از خانواده اش.
  ۳-فرماندار شهرستان بسیار پیگیر و راه گشا با توانمندهای بالا میباشند که خیلی از فرمانداران ارتباط ایشان را ندارند و این میتواند یک فرصت مثبت برای شهرستان باشد.
  ۴-شهردار شهرستان انسانی با عالی ترین تحصیلات عمرانی دانشگاهی هستند.(کدوم شهردار دکتری دارد؟)
  ۵-مدیران شهرستان برای شهروندان هم آستانه اشرفیه و هم بندر کیاشهر وقت میگذارند.(کی به این شکل بود؟)

  در آخر یک نصیحت به این دل مریضان که بهترین تعبیر برایشان هست:
  شما برادران پیمان بسته با داعش خداوند متعال برتمام کردار و رفتار شما ناظر هست و این تیم پرتلاش شهرستان نیازی به نظرات و پیشنهادات شما ندارد.نیاز ندارد.پس برای خودتان و کسانی که از جنس خودتان هست تعریف کنید.