سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۱۲
آخرین اخبار
21 خرداد 1395 ، ساعت 12:57 1,761 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16124
امام جمعه آستانه اشرفیه :

آیت الله امینیان درکرسی خطابه و تدریس ، قهرمان شجاعت و صراحت بود.

نخستین مراسم گرامی داشت سالگرد آیت‌الله محمدعلی امینیان امام‌جمعه فقید آستانه‌اشرفیه در حسینیه اعظم حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف برگزارشد.

در این مراسم پس از تلاوت قرآن کریم و مداحی یکی از ذاکرین امام جمعه استانه اشرفیه برگزاری بزرگداشت آیت الله امینیان را در واقع تجلیل از علم و تقوا دانست و گفت: اعتقاد راسخ دارم که امینیان از مصادیق عالمان خدا ترس بود.

حجت الاسلام محمد ساجدی افزود : امینیان در راه ادای  وظیفه طلبگی و تبیین و ترویج احکام و معارف دینی هیچ گونه مضایقه ای نداست وی در کرسی خطابه و تدریس ، قهرمان شجاعت و صراحت بود.

در ادامه امام جمعه موقت یزد یکی از ضروری‌ترین مسایل برای بشر ، موضوع تربیت ، هدایت و اخلاق نام برد و اظهار داشت: موضوع تربیت، هدایت و اخلاق وجه تمایز بین انسان و حیوان است.

محمدحسن معزالدینی با اشاره به اینکه زیباترین افعال و زشت‌ترین کردار توسط انسان صورت گرفته است گفت: خدای هدایتگر برای هدایت بشر فرستاده ای را به صورت عملی و کتابی  را به صورت تئوری  فرستاده است زیرا خداوند هادی  است.

وی بابیان اینکه ترس از ولادت انسان خیلی بیشتر از ترس ولادت یک حیوان مانند گرگ است افزود: گرگ در بد تولد مشخص است که یک حیوان درنده‌خو است ولی انسان معلوم نیست که در آینده تبدیل به چه می‌شود.

معزالدینی با تأکید بر اینکه هدایت، تربیت و اخلاق یک مسئله حساس و ضروری است گفت:دو خصلت در انسان است که نظیر ندارد یکی خداشناسی و خدمت به نفع مردم و دیگری بد خصلتی  و ضر ساندن به بندگان خداست.

 

امام‌جمعه موقت یزد بابا تصریح این که خداوند به پیامبر خود امر فرمود با بندگان خود مدارا کن خاطر نشان کرد : پیامبر مسلط بر مردم نیست و حق تسلط و زور گویی ندارد ، او مذکّر است و مدارا کردن در سرلوحه رسالت اوست.

معزالدینی بابیان اینکه عالمان دین وارثان انبیا هستند افزود: آیت‌الله امینیان عابدی خوش‌رو و نفع رسان به مردم بود که سال‌های بسیاری به مردم این شهر خدمت کرد.

وی هم‌صحبتی با تمامی اقشار جامعه و تأثیرگذاری بر آن‌ها را از خصوصیات بارز آیت‌الله امینیان ذکر کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در پیام تسلیتشان به آیت‌الله امینیان به خدمت‌رسانی این عالم ربانی تأکید داشتند که مشابه این پیام در پیام تسلیت امام به پدر بنده شهید صدوقی دیده‌شده بود.

امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه حلم آیت‌الله امینیان باعث ارتباط حسنه او با دیگران می‌شد افزود: اخلاق آیت‌الله امینیان به گونه بود که علی‌رغم ارتباطی که با دیگران داشت، خود بر روی آن‌ها تأثیرگذار بود و درعین‌حال همه طیف‌ها می‌توانستند با او صحبت کنند و این‌یک سرمایه عظیم برای هدایت انسان‌ها است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است