دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۱۲
آخرین اخبار
5 اردیبهشت 1395 ، ساعت 16:28 2,730 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13719
ابراهیم فلاح تبسم چهره قاری ممتاز بین‌المللی:

ابراهیم فلاح تبسم چهره قاری ممتاز بین‌المللی: مسابقات بین‌المللی قرآن در کویت به دلیل هجمه عربستان و داوران این کشور از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود.

ابراهیم فلاح تبسم چهره قاری ممتاز بین‌المللی کشورمان که در مسابقات قرآن که با حضور ۱۰۰ قاری برتر جهان اسلام از ۵۰ کشور دنیا به رتبه سوم دست‌یافت در دیدار فرماندار آستانه‌اشرفیه با وی گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن در کویت به دلیل هجمه عربستان و داوران این کشور از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود. و حق ما رتبه سوم نبود که به ما دادند.
به گزارش جلال شرق ، وی یادآور شد: مسابقات در یک کشور عربی برگزار می‌شد و کسب این رتبه باوجود هجمه‌ای که علیه ایران به سردمداری عربستان وجود داشت ما تونستیم از داوران عربستانی در مسابقات این رتبه را به دست آوریم که حتی مسئول ارشد قرآنی کشور نیز انتظار نداشت.
تبسم چهره افزود: درجایی که داوران شورای حکام تمام تلاش خود را به کار بستند که قاری ایرانی را حذف کنند ولی با تمسک به خدای باری‌تعالی توانستیم به این توفیق دست‌یابیم و حتی قاریان برتر این دوره که از کشور مالزی و الجزایر بودند انتظار داشتند که ایران اول شود و برایشان غیرمنتظره بود
این قاری ممتاز بین‌المللی تصریح کرد: با حمایت داوران قاری اهل کشور کویت که رتبه پنجم را احراز کرده بود به‌جای قاری ترکیه به کسب رتبه چهارم ارتقا یافت ولی آز آنجایی که فواصل نمرات من بسیار بالابود نتوانستند جابجایی‌ها را انجام دهند.
فلاح تبسم چهره از دعوت یکی از شیوخ کشور کویت برای قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان به طول ۳۰ روز در مساجد مختلف کویت اشاره کرد و یادآور شد: حضور سفیر ایران در مسابقات و ارج‌گذاری به قاریان برتر مسابقات توسط امیر کویت از نکاتی بود که باید به نیکی از آن یادکرد.
فرماندار آستانه‌اشرفیه ضمن تجلیل از فلاح تبسم چهره گفت: شما در عرصه‌ای به توفیق دست‌یافتید که تلاش بعضی از کشورهای عربی این است که از ایران اسلامی یک چهره غیردینی و غیر قرآنی معرفی کنند.
رحیم حیدری افزود: کسب رتبه در مسابقات قرآنی از یک‌سو دارای اهمیت است ولی از بعد دیگر نشان دادن چهره مذهبی ایران در بین قاریان برتر کشورهای اسلامی بوده است.
حجت‌الاسلام خوب‌رو رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز به خبرنگار جلال شرق گفت: با توجه به موفقیت قاری برجسته شهرمان آقای حاج ابراهیم تبسم چهره درصدد هستیم در یک محفل انس با قرآن در عید مبعث از وی تجلیل کنیم.
لازم به یادآوری است که ابراهیم تبسم چهره مسئول قرآنی حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) و رابط طرح حفظ قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه آستانه‌اشرفیه است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است