سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
7 نوامبر 2015 ، ساعت 17:57 1,445 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6161

اجرای حکم قلع و قمع کاربری غیر مجاز دو مورد زمین کشاورزی در بندر کیاشهر

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از اجرای دو مورد حکم قلع کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی بخش بندرکیاشهر این شهرستان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، گودرز کمال پور روز شنبه در حاشیه اجرای این حکم  اظهار کرد: این دو حکم ( ایجاد خاکریزی زمین شالیزار به مساحت ۷۰۰ مترمربع در کوی شهید رجائی بندرکیاشهر و دیوارکشی غیر مجاز یک قطعه زمین زراعی به مساحت چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع در منطقه نبی دهکاء بندرکیاشهر) با توجه به دستور دادستان و حکم قضائی اجرا شد.
وی با بیان اینکه با اجرای این حکم وضعیت زمین های زراعی به حالت اولیه برگشته است، افزود: هم اکنون وضعیت تغییر کاربری زمین های کشاورزی در این شهرستان به خوبی کنترل می شود و با هرگونه تغییر غیر قانونی اراضی برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی در ادامه پیشگیری از هرگونه تغییر غیرقانونی اراضی کشاورزی را از سیاست های مهم جهاد کشاورزی عنوان و بیان کرد: اکثر عملیات های تغییر غیر قانونی اراضی کشاورزی در این شهرستان در همان مراحل ابتدائی ارتکاب جرم شناسایی و از اجرای آنها جلوگیری شده است.
وی با بیان اینکه دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان همکاری و حمایت های جدی در جهت مقابله با تغییر غیر قانونی اراضی کشاورزی دارند، اظهار کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون تعداد ۲۷ پرونده تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در محاکم قضائی این شهرستان در حال بررسی است که از این تعداد در دو مورد حکم به قلع و قمع صادر شده است.
کمال پور در ادامه حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی را از اهداف مهم جهاد کشاورزی عنوان کرد و یادآور شد: این شهرستان از بیش از ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی بهره مند است.
وی گفت: از این میزان نیز ۲۳ هزار و ۵۰۷ هکتار به کشت برنج، دوهزار و ۵۰۷ هکتار به بادام زمینی و باقی نیز به دیگر محصولات کشاورزی چون صیفی جات، باغ های مثمر و غیر مثمر تعلق دارد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است