پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
21 آگوست 2015 ، ساعت 14:42 666 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1879
امام جمعه آستانه‌اشرفیه:

اجرای طرح پزشک خانواده نیازمند همکاری پزشکان جامعه است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با توجه به فرارسیدن روز پزشک، به مزیت‌های اجرای طرح پزشک خانواده گفت: اجرای طرح پزشک خانواده نیازمند همکاری پزشکان جامعه است.
به گزارش جلال شرق ،حجت‌الاسلام محمد ساجدی بخشی از عدم اجرای طرح پزشک خانواده را همکاری نکردن پزشکان متخصص نام برد و اظهار داشت: یکی از آسیب‌های بخش خدمات درمانی برای اجرای طرح، فرهنگ نادرست در جامعه است که تصور می‌شود باید در هر موردی به متخصص مراجعه کرد.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه به کیفیت خدمات درمانی در جامعه اشاره کرد و افزود: زمانی که ما پزشک از پاکستان و هند در ایران داشتیم امروز در بخش پزشکی اعم از عمومی، متخصص و فوق تخصص به‌جایی رسیده‌ایم که توریسم درمانی یکی از منابع درآمدی کشور ما شده است.
حجت‌الاسلام ساجدی بالا بودن سرانه دارو در جامعه را یکی از آسیب‌های جامعه نام برد و یادآور شد: فرهنگ عمومی جامعه این‌طور القا می‌کند که اگر پزشکی نسخه بلند و بالایی بپیچد و دارو توصیه کند پزشک خوبی است و گاه نیز خودسرانه داروهای را برای خود تجویز می‌کند که ضررش به‌سلامت وی تمام می‌شود.
وی ضمن گلایه از پزشکان که دقت لازم را در معاینات انجام نمی‌دهند گفت: تشخیص درست پزشک در مراحل اول بیماری می‌تواند از هزینه‌های سرسام‌آور دارو و بیماری‌های بعدی جلوگیری کند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بی‌مبالاتی کادر پزشکی را ازلحاظ حقوقی موجب کیفری و ازلحاظ فقهی موجب ضمان دانست و گفت: پزشک در مقبل نسخه نادرست و درمان نادرست ضامن است وبایدخسارات جانی و بدنی بیمار را جبران کند.
وی با اشاره به بزرگداشت دکتر محمد معین و تقدیر از متصدیان این مراسم گفت: از این مناسبت‌ها حداکثر مدیریت را در محتوا و سخنانی که ارائه می‌شود استفاده کرد.
ساجدی اضافه کرد: وقتی در چنین بزرگداشتی سخنان با ادله و متقن گفته شود و مقالات در چنین مراسم به چاپ برسد و شخصیت مورد تجلیل به نسل جوان شناسانده گردد تشویقی برای جوانان خواهد بود که راه فرهیختگان جامعه را طی کنند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در زنجیره گفتار هفته‌های پیشین خود درباره تقوا از دیدگاه قرآن پرداخت و ادامه داد: از طریق بندگی خدا می‌توان به مقام تقوا دست‌یافت و مشمول عنایت خداوند گشت.
وی فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند را تبریک گفت: و از تلاش‌های کارمندان دولت که به ارائه خدمت به جامعه و مردم مشغول‌اند تقدیر به عمل آورد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است