شنبه, ۵ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۲:۴۱
آخرین اخبار
12 دی 1394 ، ساعت 17:34 2,191 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8604
سردار اشتري:

ارسال سوابق نامزدهای انتخابات به وزارت کشور

فرمانده نیروی انتظامی گفت: سوابق نامزدهای انتخابات در ناجا بررسی و به وزارت کشور و دستگاه های نظارتی ارسال شد.

به گزارش جلال شرق ،سردار سرتیپ حسین اشتری در حاشیه نشست مشترک پلیس فتا و دستگاه قضا در جمع خبرنگاران افزود:  پس از ثبت نام نامزدها فهرست آنها از سوی وزارت کشور به نیروی انتظامی ارجاع و سپس تمام سوابق آنها در پلیس آگاهی ، مواد مخدر و امنیت برای وزارت کشور و دستگاه های نظارتی ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه ناجا یکی از چهار مرجع رسمی استعلامات نامزدهای انتخابات است، گفت: احکام نامزدها نیز از سوی دستگاه های قضایی صادر شده و به مراجع ذیربط رسیده است.
سردار اشتری از آخرین آمار در این زمینه ابراز بی اطلاعی کرد و افزود : همه سوابق در اسرع وقت و در فرصت مناسب ارسال می شود.
فرمانده ناجا به افتتاح مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا ۱۱۰ اشاره کرد و گفت: با انجام سه ماه کار پی در پی و هماهنگی های لازم، این مرکز ایجاد شد و با افتتاح آن همه شهروندان و کاربران فضای مجازی می توانند با برقراری ارتباط با پلیس فتا سئوالات ، پیشنهادها ،شکایات و گزارش خود را به صورت برخط منعکس کنند.
برگزاری انتخابات امسال با امنیت بالا 
وی ادامه داد: انتخابات امسال مثل سنوات گذشته با امنیت بالا و حضور پرشور و نشاط مردم برگزار می شود
سردار اشتری افزود: پلیس فتا نیز اگر موضوعی را متوجه شود که به کاربران آسیب می رساند، سریعا آن را منعکس می کند که این مساله سبب می شود کاربران آسایش و امنیت بیشتری یابند و از این فضا استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید به توصیه همکاران ناجا توجه کنند، گفت: از طریق سایت پلیس شهروندان با مرکز فوریت های فضای مجازی ارتباط برقرار و با ورود به سایت، نظرات و شکایات خود را مطرح می کنند و در کمتر از ۱۰ دقیقه پاسخ می گیرند.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: البته در شرایطی که خطوط اشغال یا تعداد موارد رسیدگی زیاد باشد، زمان پاسخگویی بیشتر خواهد شد.
سردار سرتیپ اشتری افزود: نیروی انتظامی با همه توان و امکانات برای نظم هرچه بیشتر انتخابات و امنیت آن در فضای مجازی و حقیقی حضور دارد.
وی گفت: پلیس فتا آمادگی دارد با هرگونه تخلف در فضای مجازی که نظم و امنیت را برهم می زند، طبق قانون با هماهنگی دستگاه های قضایی برخورد کند.
سردار اشتری درباره کنترل محافل حقیقی در روند انتخابات افزود: چنانچه در محفلی تخلفی شود، طبق قانون برخورد می شود.
وی گفت: بر این اساس چنانچه جرمی مشهود بوده و یا شاکی داشته باشد، برخورد لازم صورت می گیرد و این برخوردها خاص انتخابات نیست و ممکن است در مجلس های خصوصی اتفاق بیفتد که نیروی انتظامی با حکم قضایی برخورد خواهد کرد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند برگزار خواهد شد./خبرگزاری صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است