چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
20 بهمن 1395 ، ساعت 17:01 2,081 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :26128

از کتاب نفیس «کنگره ستارگان درخشان » گیلان رونمایی شد

کتاب «کنگره ستارگان درخشان» گیلان با حضور سردار دهقان  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، محمد علی نجفی استاندار گیلان در مراسم تجلیل از خادمان کنگره ۸۰۰۰ شهید  گیلان رونمایی شد.

به گزارش جلال شرق، در مقدمه این کتاب به چگونگی فرآیند تشکیل کنگره شهدای گیلان پرداخته و آمده است:

اولین مقدمات تأسیس کنگره شهدای گیلان با حضور و حمایت حضرت آیت‌الله شهید شیخ صادق احسان‌بخش نماینده حضرت امام و مقام معظم رهبری در گیلان در طی سال‌های ۱۳۸۰-۱۳۷۸ صورت گرفت.

در ادامه این مقدمه افزوده‌شده است: ستاد کنگره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان در بهمن‌ماه ۱۳۸۰ با رسالت گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و هم‌چنین گرامی داشت یاد و خاطره ۸۰۰۰ آلاله به خون خفته گیلانی در ایام دفاع مقدس با مسئولیت آقای حسین داداشی از پیشکسوتان دفاع مقدس تشکیل و شروع به کار نمود.

در بخشی دیگر از این کتاب به تلاش‌های ۱۴ ساله مسئولین و فرماندهان در حفظ، نگاه‌داری و اداره ستاد کنگره شهدا اشاره‌شده است و آمده است.: در این زمینه نماینده مقام معظم رهبری در استان گیلان حضرت آیت‌الله قربانی با حضور در جلسات و برنامه‌های شهدا و ارائه راهبردهای اساسی نقش مؤثری را ایفا نمودند.

در بخشی دیگر از این مقدمه افزوده‌شده است: استانداران گیلان آقایان مسعود سلطانی فر، علی عبدالهی، روح‌الله قهرمانی، مهدی سعادتی، کیهان هاشم نیا و محمدعلی نجفی در طی این سال‌ها با حمایت و فعالیت‌های پیگیرانه، مشوق مسئولین استانی برای ادامه کار بودند.

در ادامه آمده است: فرماندهان سپاه قدس گیلان در این ایام از سرداران محمدرضا زاهدی، مهدی مهدوی نژاد، مرتضی کشکولی، هامون محمدی و محمد عبدالله پور به‌عنوان دبیر کل کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید گیلان، همواره در خط مقدم برنامه‌های متنوع ستاد کنگره شهدا، مشغول برنامه‌ریزی و اجرا بوده‌اند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است