پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
14 دی 1395 ، ساعت 19:43 1,715 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :25206

از ۱۲ دستگاه انکباتور بخش نوزادان بیمارستان کوثر ۹ دستگاه خراب است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آستانه اشرفیه به اهنگام اهدای دو دستگاه هُلتِر به این بیمارستان گفت:  از ۱۲ دستگاه انکباتورنوزاد موجود در بیمارستان کوثراستانه اشرفیه  ۹ دستگاه  آن ، خراب است.

به گزار ش جلال شرق ،  در مراسم اهدای مانیتور هُلتِر که فرماندار و جمعی از مسئولین حضور داشتند  رئیس شبکه بهداشت و درمان  استانه اشرفیه درباره فواید این دستگاه گفت:  دستگاه مونیتور هُلتِر ، اختلال در ریتم قلب انسان را ضبط و بعد از ثبت و بررسی قلب و فشار بیمار در ۲۴ ساعت ،  اطلاعات لازم را برای  به ارزیابی بیماری در اختیار پزشک قرار می دهد.

محمد رضا محدث ارزش این دستگاه را بالغ بر ۱۲۰ میلیون ریال نام برد  و تصریح کرد : این دستگاه به شدت مورد نیاز مردم و بیمارستان  این شهرستان بود  زیرا هزینه این دستگاه به بیمار در یک مطب خصوصی بالغ بر ۲میلیون ۵۰۰هزار ریال می باشد  و در این بیمارستان موجود نبود.

وی با بیان اینکه بیمارستان دارای نیازهایی است که شاید خیران از آن واقف نباشند افزود :   برای ما مسئولین بخش بهداشت و درمان این مشکلات  قابل شناسایی است و در حال حاضر بالغ بر ۸ میلیارد تجهیزات  نیاز به بازسازی ، تعمیر و خرید است  .

محمد رضا محدث به ضرورت تعمیر و خرید دستگاه انکباتور نوزاد  در این شهرستان اشاره کرد و اظهار کرد : از ۱۲ دستگاه انکباتور نوزاد  موجود در  بیمارستان ۹ دستگاه آن خراب است   در حالی که هریک از این انکباتور ها بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون  میلیون ریال ارزش دارند.

وی وجود این دستگاه را  برای این بیمارستان بسیار ضروری توصیف کرد و ادامه داد:   در بخش کودک و نوزادان که آن تعداد کودکان مشکل تنفسی دارند و یا نارس هستند  برای نگه داری  آن احتیاج  به این دستگاه داریم که حداقل نیازمند ۹۰۰میلیون ریال اعتبار برای خرید داریم .

محدث از مردم نیکو کار شهرستان و منطقه درخواست کرد که با توجه به نیازهای این بیمارستان  دستگاه های ضروری را خریداری و وقف نمایند تا  خیلی از مشکلات بیماران منطقه حل شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است