یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
25 فروردین 1395 ، ساعت 15:41 2,556 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13256

استاندار گیلان: سازمان حفاظت محیط زیست مخالف اقتصاد مقاومتی است

استاندار گیلان با انتقاد از رفتار سازمان حفاظت محیط زیست در مخالفت با اجرای پروژه‌های زیربنایی در کشور، گفت: رفتار سازمان مذکور مخالف اندیشه اقتصاد مقاومتی است و با آن مغایرت دارد.

به گزارش جلال شرق ، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جمع فرمانداران گیلان با اشاره به اهمیت حوزه دریای خزر به لحاظ ژئوپلیتیکی در منطقه اظهار کرد: پدافند زیستی برای ما اهمیت بسیاری دارد.

وی با انتقاد از رفتار سازمان حفاظت محیط زیست در مخالفت با اجرای پروژه‌های زیربنایی در کشور، بیان کرد: رفتار سازمان مذکور مخالف اندیشه اقتصاد مقاومتی است و با آن مغایرت دارد.

استاندار گیلان به برنامه‌ریزی دولت‌ها برای اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید برای اجرای طرح‌ها اعتبار اختصاص داده و اما یک کارشناس سازمان محیط زیست با پروژه‌ای که ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، مخالفت کرده است.

نجفی، تدبیر و تمرکز اختیارات استانی را از برنامه‌های دولت خواند و تصریح کرد: عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست مغایر با تدبیر و تمرکز اختیارات استانی است.

وی در ادامه بر آموزش کشاورزان در جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تأکید کرد و گفت: اینکه بگوییم در بخش کشاورزی تکلیف نداریم، غلط است.

استاندار گیلان خواستار فعالیت اداره ترویج سازمان جهاد کشاورزی در آموزش کشاورزان به‌ویژه زیتون‌کاران برای مقابله با آفت مگس زیتون شد و خاطرنشان کرد: اکنون حضور کارشناسان سازمان مذکور برای آموزش کشاورزان کم‌رنگ است.

نجفی استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد برای آموزش کشاورزان را مهم ذکر کرد و یادآور شد: یکی از فعالیت‌های زیبای سازمان حفاظت محیط زیست استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد است.

وی با اشاره به وجود ۴ هزار و ۳۰۰ نفر مهندس کشاورزی در گیلان، اظهار کرد: استفاده از فارغ‌التحصیلان مذکور برای اجرای پروژه‌های کشاورزی در استان حائز اهمیت است.

استاندار گیلان استفاده از توانمندی دیگر دستگاه‌ها در آموزش کشاورزان را مهم ذکر کرد و افزود: سال‌های گذشته برای مقابله با آفت زیتون با استان‌های مجاور هماهنگ بودیم، اما امسال تحرکی در این زمینه دیده نمی‌شود.

نجفی با بیان اینکه ممکن است با بحران آفت زیتون مواجه شویم، تصریح کرد: موضوع مذکور را فرماندار رودبار به بنده اعلام کرد اما سازمان جهاد کشاورزی در این زمینه برنامه‌ای ارائه نکرده است./فارس

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است