پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
13 مهر 1395 ، ساعت 19:17 1,952 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :22237
بخشدار بندر کیاشهر:

استخر طبیعی ۷۰۰هکتاری روستای پایین‌رود پشت از بهترین منابع طبیعی گیلان است

بخشدار بندر کیاشهر عصر امروز به هنگام بازدید از روستای پایین‌رود پشت گفت: استخر طبیعی ۷۰۰ هکتاری روستای پایین‌رود پشت از بهترین منابع طبیعی گیلان است

به گزارش جلال شرق، قربان خوشحال در گفتگو با خبرنگار ما درباره مسائل موردبررسی در بازدید میدانی فرماندار و مسئولین شهرستان از روستای پایین‌رود پشت اظهار کرد: یکی از موضوعات مورد درخواست مردم این روستا بحث موضوع آب کشاورزی است که مردم درخواست داشتند که ایستگاه پمپاژ موجود در این روستا را با نصب ۷۰۰ متر تیر برق به شبکه برق اتصال دهند.

وی با اشاره به درخواست مردم و اینکه ایستگاه پمپاژ موجود آبیاری اراضی چندین هکتار از اراضی کشاورزی منطقه‌ی پایین را تحت پوشش دارد خاطرنشان کرد: نتیجه‌ی نهایی باید با نظر کارشناسی امور آب و آبیاری و جهاد کشاورزی صورت بگیرد آیا این موضوع با برقی شدن ایستگاه پمپاژ می‌تواند کارآمد باشد یا اینکه ما از مسیر دیگری بتوانیم برای آب کشاورزی دغدغه‌ی مردم را برطرف کنیم.

وی به ضعف شبکه برق این روستا اشاره کرد و افزود: چندین سال است که پیمانکار به علت رها کردن اجرای پروژه با توجه به نصب تیر برق‌های مسیر از انجام تعهدات خود امتناع و مردم این روستا با نوسانات برق و عدم توسعه شبکه در طول سال مواجه‌اند و این موضوع برای خیلی از خانواده‌ها مشکل‌ساز شده است.

خوشحال احیای زمین فوتبال، احداث رخت‌کن و خط مرز بین روستای محسن‌آباد و پایین‌رود پشت را از دیگر مواردی نام برد که با حضور فرماندار و بنیاد مسکن و سایر مسئولین ذی‌ربط بررسی قرار گرفت.

وی بابیان اینکه روستای پایین‌رود پشت دارای ۷۰۰ هکتار بهترین منابع طبیعی استخر را دارد خاطرنشان کرد: اگر مردم بتوانند این استخر را پاک‌تراشی کنند و در راستای توسعه‌ی اقتصاد مقاومتی کار کنند می‌توانند در بخش پرورش ماهی و آبزیان درآمد پایداری را برای خود و خانواده‌شان فراهم سازند.

بخشدار بندر کیاشهر عدم اجرای پاک‌تراشی استخر پایین‌رود پشت را مغایرت‌های سازمان آب و بازرسی ازلحاظ قوانین زیست محیطی نام برد و بیان کرد: خاک استخر به لحاظ مقرون‌به‌صرفه بودن از خاک‌های بسیار غنی است و در این زمینه سازمان بازرسی و آب منطقه‌ای نتوانستند این موضوع را برای مردم حل کنند که در جهت درآمدزایی یا احیای استخر صورت بگیرد و این کار باید در کارگروه ویژه از سوی سازمان آب و بازرسی مورد حل و بررسی قرار گیرد.

به هنگام بازدید فرماندار و مسئولین شهرستان، مهران گرامی دهیار و اعضای شورای پایین‌رود پشت و محسن‌آباد توضیحات و درخواست‌های خود را به مسئولین شهرستان ارائه و از وضعیت منطقه‌ی خود گزارشی را ارائه دادند.

 

عکس : محمد اکبری پور ؛  نوشتارخبر: عماد حسینی  ، انتشار  لطفی نژاد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است