دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۳۸
آخرین اخبار
19 تیر 1395 ، ساعت 20:40 1,873 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17729
شهردار آستانه اشرفیه اعلام کرد :

استفاده از تخفیف ۵۰ درصدی در صدور پروانه در بافت های فرسوده

شهردار آستانه اشرفیه در جمع نماز گزاران مسجد جامع به مناسبت روز شهرداری ها  از تخفیف ۵۰ درصد ی مصوبه شورای شهر در صدور پروانه ساختمانی  در بافت های فرسوده  و ۲۵ درصدی در پرداخت عوارض  صنفی و نوسازی خبر داد.

به گزار ش جلال شرق ، شهردار آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه شهرداری یک سازمان ملی است و بر اساس اصل عدم تمرکز اداری و به‌منظور کاهش امور محلی تأسیس‌شده است گفت : این سازمان به‌نوعی سیستم اداره‌ی شهر است که از دو نهاد گسترده و تأثیرگذار ،  شهرداری و شورای اسلامی شهر برای رفاه شهروندان تشکیل‌شده است .

عبدالرضا سلیمانی با اشاره به تأسیس شهرداری آستانه‌اشرفیه در سال ۱۳۱۶ و الحاق دو محله‌ی کورکا و عبدالله‌آباد به حوزه‌ی شهرستان در سال ۹۲ اظهار کرد : با الحاق این دو منطقه وسعت شهری آستانه‌اشرفیه به ۱۴ کیلومترمربع افزایش‌یافته است .

وی بابیان این‌که شهردار عامل و مجریه تصمیمات شورای شهر است افزود : کلیه‌ی فعالیت‌های شهرداری در چهارچوب مصوباتی است که توسط اعضای شورای شهر مصوب و ابلاغ می‌گردد .

شهردار آستانه‌اشرفیه ضمن برشمردن وظایف شهرداری‌ها به استناد ماده‌ی ۵۵ قانون شهرداری یادآور شد : احداث خیابان‌ها ، کوچه‌ها ، میدان‌ها ، باغ‌های عمومی ، توسعه‌ی معابر ، تأمین روشنایی شهری ، برآورد تنظیم بودجه‌ی شهری ، احداث بناهای موردنیاز عمومی مثل پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی و … . از وظایف مشمول ماده‌ی ۵۵ این قانون برشمرد.

شهردار آستانه‌اشرفیه با تأکید بر این نکته که در دنیای امروز تغییرات جامعه ، نیازهای به تغییرات فردی هم دارد خاطرنشان کرد : اگر قرار است که در محل زندگی خود تغییر ایجاد شود باید با همدلی و اتحاد در راستای بالندگی از هیچ تلاشی کوتاهی نکرد زیرا که باور داریم آیندگان نیازمند تلاش و کوشش ما هستند .

وی به‌ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدیران استانی و شهرستانی اشاره کرد و یادآور شد : در حال حاضر بعضی از شخصیت‌های این شهرستان در مسند مدیریت استان هستند که می‌توانیم  از ظرفیت آن‌ها با توجه به عمر مدیریتی کوتاه مسئولین از آن‌ها استفاده نماییم .

سلیمانی به اقدامات ۶ ماه تصدی خودش بر شهرداری آستانه‌اشرفیه پرداخت و ادامه داد : برای تسهیل دررفت و آمد خیابان امام خمینی و کاهش بار ترافیکی به طول ۶۵۰ متر و با عرض ۲۳ متر اقدام کردیم ، که اجرای  کانیو دو طرف به طول ۱۳۰۰ متر ، روفوژ وسط به طول ۱۲۰۰ متر ، کاهش نهال‌های اصلاح‌شده در دو طرف مسیر  و نصب چراغ‌های روشنایی را می‌توان نام برد .

وی به احداث بلوار شهید اصغر شفیعی ( جاده‌ی کیسم ) به طول ۱۰۰۰ متر اشاره کرد و گفت : وضع موجود این خیابان که به عرض ۱۰ متر بوده با احداث بلوار به ۳۲ متر و اجرای جدول دو طرف به طول ۱۴۰۰ متر و پیاده‌روسازی در دو طرف با عرض ۵ متر می‌تواند در راستای تسهیل راه‌های مواصلاتی بین شهر و روستا و دسترسی سریع‌تر به دانشگاه مهر آستان را فراهم کند .

سلیمانی ، اصلاح هندسی میدان آقا سید جلال‌الدین اشرف و میدان جنب شهرداری را بر اساس طرح تفضیلی مصوب و جهت پیشگیری از تصادفات عنوان کرد و گفت : در بخش پروژه‌های عمرانی درزمینه ی آسفالت بیش از ۳۱ هزار مترمربع خیابان‌ها ، کوچه‌ها آسفالت شده و بالغ‌بر ۲۰ کوچه و خیابان عملیان شن‌ریزی و زیرسازی انجام‌گرفته است .

شهردار آستانه‌اشرفیه در خصوص فرش موزاییک در محدوده‌ی شهری اشاره کرد و بیان کرد : بیش از ۴۵۰۰ مترمربع فرش موزاییک در دو بخش مشارکت مردمی و عمران شهری انجام‌گرفته است .

سلیمانی به بخش جدول‌گذاری و اجرای عملیات جدول کانیو به طول ۶۵۰۰ مترمربع اشاره کرد و گفت : همکاری در احداث پارکینگ در کوی نظری کوچه‌ی جنب بانک ملی ، زمین جنب شهرداری ، فضای تعاونی ۷ ، زمین پشت بانک سینا و … . از اقدامات خود طی ۶ ماه گذشته برای تسهیل در تردد و پارکینگ نام برد .

شهردار آستانه‌اشرفیه لوله‌گذاری برای جمع‌آوری آب‌های سطحی به طول ۴۵۰ متر در خیابان مصطفی دوست ، علوی ، احسان طلب ، و رنگ‌آمیزی جداول و میدان‌های سطح شهر به طول ۸۰۰۰ متر اشاره کرد و گفت : روشنایی پل شهدای گمنام ، کابل گذاری و روشنایی امتداد بلوار امام حسین منشعب به شهید زندی و بلوار امام خمینی از میدان فردوسی تا حرم مطهر از اقدامات عمرانی این شهرداری بوده است .

سلیمانی بازگشایی و تعریض بالغ‌بر ۱۰ مسیر کوچه‌ها و خیابان‌های این شهرستان بر اساس طرح جامع شهری پرداخت و ادامه داد : خیابان ۱۸ متری خزر ، کوچه‌ی اسفند ، مجتمع نیروی انتظامی ، جاده‌ی کیسم منشعب به محله‌ی آبیاری ، انتهای خیابان شهید تروال ، ۲۵ متری شهید منتظری تا پل کما چال ، تعریض جاده‌ی ۱۲ متری قدیم جسیدان به میدان امام حسین  و خیابان شهید اسماعیل‌زاده به شهید چتر نور در این طرح‌ها بازگشایی‌شده‌اند .

شهردار آستانه‌اشرفیه به احداث خانه‌ی روستایی به همراه ۴ دستگاه  کندوج  و احداث آب‌نما برای فضاسازی پارک ساحلی اشاره کرد و گفت : برای توسعه فضای سبز بیش از ۴۵۰۰ اصله نهال در خیابان امام  ، پشت حرم مطهر ، بلوار امام حسین ، میدان ورودی شهر ، جاده‌ی کیسم و بلوار شهید منتظری ، کاشت و غرس شده است .

سلیمانی در بخش اجرای تفکیک زباله از مبدأ و آموزش آن در مدارس و درب منازل را از اقدامات شهرداری برشمرد و تهیه و توضیح لباس فرم یکسان برای تاکسی‌های درون‌شهری از دیگر مواردی برشمرد که در طی این مدت انجام‌گرفته است .

شهردار آستانه‌اشرفیه در خصوص کارهای فرهنگی افزود : برگزاری مراسم‌ها ، ملی و مذهبی و فضاسازی شهری در مناسبت‌های مختلف ، همکاری در برگزاری مراسم یادواره‌ی شهدا ، ساخت و نسب تندیس شهردار خوش‌سیرت و تشکیل ستاد تسهیلات گردشگری و ارائه خدمات به مسافران و اجرای برنامه‌های شاد و مفرح در پارک ساحلی را ازجمله اقدامات شهرداری آستانه‌اشرفیه برشمرد .

شهردار آستانه‌اشرفیه از شهروندان این شهر درخواست کرد ، شهرداری این شهرستان را در امر توسعه شهری یاری نموده و با توجه به مصوبه شورای اسلامی این شهر تا پایان مردادماه نسبت به پرداخت عوارض صنفی و نو سازی خود اقدام و از تخفیف ۲۵% و ۵۰% برای متقاضیان صدور پروانه در بافت فرسوده بهره‌مند گردد .

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است