جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
آخرین اخبار
11 آبان 1394 ، ساعت 13:50 1,791 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5896
حسین داداشی در نشست ستاد اربعین و تجمع بزرگ عاشورائیان در آستانه‌اشرفیه:

استفاده از مداحان بومی و محلی ازمزایای تجمع بزرگ اربعین حسینی در آستانه اشرفیه است

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان آستانه‌اشرفیه در نشست ستاد اربعین حسینی این شهرستان گفت: یکی از مزایای تجمع بزرگ عاشورائیان اربعین حسینی آستانه‌اشرفیه استفاده از مداحان بومی و محلی است.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، حسین داداشی با توجه به فرصت باقی‌مانده نیازمند نشست‌های تخصصی در شهرستان هستیم افزود: حرکت خودجوش مردم دهستان‌های چهارده و کیسم در سال گذشته که به‌صورت یک کاروان پیاده ۵ هزار نفری جلوه‌گر شد جا دارد که دیگر دهستان‌های این شهرستان نیز با الگوبرداری به خیل عزاداران اربعین حسینی این شهرستان بپیوندند.
وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود شهرهای هم‌جوار به دلیل محوری بودن برنامه اربعین حسینی آستانه‌اشرفیه یادآور شد: ازآنجایی‌که این برنامه به‌صورت کشوری و استانی مدنظر است نیازمند یک حرکت عاشورایی دیگر هستیم تا عاشورایی دیگر در اربعین حسینی برپا کنیم و مانند عاشورائیان از زائران اربعین مردم پذیرائی کنند.

IMG_0089 IMG_0108
رئیس هیئت‌امنای حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ادامه داد: تشکیل کمیته‌های پشتیبانی، اطلاع‌رسانی و پذیرایی باید باقوت به برنامه‌ریزی خود جهت باشکوه برگزار کردن اربعین حسینی در هر شرایط آب و هوایی اقدام و تقارن اربعین با سالروز شهادت میرزای کوچک نمادی از این بزرگ‌مرد گیلان زمین استفاده گردد.
در ادامه معاون توسعه و مالی واداری صداوسیمای مرکز رشت گفت: با توجه به تجربه خوب آستانه‌اشرفیه در برگزاری اربعین حسینی و همکاری با عوامل پخش صداوسیمای مرکز رشت امیدواریم که بتوانیم برای تصاویر بهتر و جلوه‌های عزاداری در مراسم اربعین بهتر از گذشته عمل کنیم.
مهندس حسن طالب پور بابیان اینکه در هر پخش مستقیم بین ۶۰ تا ۷۰ نفر از عوامل تلا شمی کنند تا مراسم عزاداری بر روی آنتن ملی قرار گیرد درباره لباس‌های متحدالشکل داشتن صفوف عزاداران و هماهنگی آنان، حضور جوانان و همگامی آنان با مداحان بومی و محلی، اعتماد و اتکا بر مداحی‌های سنتی مطالبی را بیان کرد.
مدیر برنامه‌ریزی و تولید صداوسیمای مرکز رشت گفت: مرکزیت برنامه‌های مذهبی ما بر حول مراسم عزاداری اربعین حسینی آستانه‌اشرفیه است و این مرکزیت برنامه به دلیل وجود مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف هست.
سیرنگ پور رحیمی نگاه سنتی عزاداری مردم این شهرستان را برای بروز جلوه‌های عزاداری ویژه شهرستان مناسب دانست و افزود: با استفاده از هلی شات که در این شهرستان امکانات آن موجود است می‌توانیم جلوه‌های تصویری بهتری را نیز از بالا داشته باشیم.

IMG_0114 IMG_0122
حجت‌الاسلام عباس خوب‌رو رئیس اداره اوقاف شهرستان نیز خواستار برپایی چنین اجتماع عاشورایی در سالروز شهادت امام رضا (ع) در سی‌ام ماه صفر در حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف شد.
در این نشست فرماندار آستانه‌اشرفیه ضمن انتقاد از عدم نظارت شورای تبلیغات اسلامی شهرستان بر مداحی‌های ارائه‌شده در دهه محرم که در این شهرستان ابعاد فرهنگی آن بازتاب داشته از متولیان فرهنگی و دستگاه‌های ذی‌ربط خواست که دقت بیشتری در مراسم‌های مذهبی داشته باشند.
حسین اسماعیلیان با تشریح نظارتی و حاکمیتی بر برنامه‌های اربعین حسینی از دستگاه‌های متولی خواست که با مدیر اجرایی ستاد اربعین نهایت همکاری را داشته باشند.
در ادامه حجت‌الاسلام امیر شعبانی پور نماینده امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خصوص ترافیک، عدم اختلاط زن و مرد، گسترش زیرساخت‌ها، برگزاری مراسم در حرم مطهر شهدا، و حجت‌الاسلام رهنورد درباره حرکت خودجوش مردم دهستان‌های چهارده و کیسم و برنامه‌ریزی برای ورود آنان از یک سمت به اجتماع بزرگ اربعین حسینی و حجت‌الاسلام یوسفی مطلق رئیس شورای تبلیغات اسلامی درباره ابعاد مسائل فرهنگی شهرستان و همکاری با مساجد و هیئت‌امنای بقاع متبرکه شهرستان مطالبی را بیان کردند.
در این نشست شهردار به‌عنوان مسئول و متولی فضاسازی مناسب اربعین حسینی و حسین داداشی به‌عنوان مدیر اجرایی و مسئول برنامه‌ریزی ستاد اربعین منصوب و کمیته‌های امنیتی و انتظامی نیز با حضور فرماندار و اعضای ذی‌ربط تشکیل و کارهای مربوط به آن را بر عهده خواهند داشت.

IMG_0086 IMG_0087 IMG_0098 IMG_0113 IMG_0124IMG_0107

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است