چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۹:۱۹
آخرین اخبار
29 تیر 1395 ، ساعت 17:27 1,651 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18342

اظهارات وزیر کشور درباره احتمال جابجایی‌اش، پیامک تهدیدآمیز به خبرنگاران، انتخابات سال ۹۶ و …

وزیر کشور با تاکید بر حساسیت هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: در هر دوره انتخاباتی به طور میانگین ۱۰ تا ۱۲ مورد تلفات داشته‌ایم ولی در انتخابات اخیر هم تلفات نداشتیم.

به گزارش جلال شرق عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز در دومین روز از گردهمایی معاونین سیاسی استانداری‌های سراسر کشور،  با بیان اینکه همواره انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با شور و نشاط همراه بوده است، گفت: این دو انتخابات تدابیر لازم را می‌طلبد، چرا که ما حتی در تمام روستاهای کشور نیز انتخابات داریم؛ این حس نشاط و شور انتخاباتی خیلی خوب است اما موجب نگرانی‌هایی هم می‌شود.

اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری‌ها به شرح زیر است: .

*اینکه در هر دوره انتخاباتی به طور میانگین ۱۰ تا ۱۲ مورد تلفات داشته‌ایم. در انتخابات مجلس و خبرگان یک مورد هم تلفات نداشته‌ایم.

* ما به عنوان مجری انتخابات کماکان هیچ دخالتی را از طرف هیچ کس در انتخابات نمی‌پذیریم و با قدرت می‌توانیم بگوییم هیچ دخالتی در انتخابات گذشته صورت نگرفته است.بی‌طرفی کامل دولت و دستگاه‌های اجرایی، نهادها و افراد در انتخابات جزو تاکیدات و برنامه‌های ماست و همه باید مُرّ قانون را رعایت کنند.

*پیشنهاد ما برای برگزاری انتخابات به شورای نگهبان ۲۹ اردیبهشت است چرا که نمی‌توانیم انتخابات را به بعد از ماه رمضان منتقل کنیم؛ به دلیل آنکه مرداد ماه زمان نقل و انتقالات انتخابات ریاست جمهوری است.

*شورای نگهبان با جلسات کارشناسی که داشته است تاکنون با پیشنهاد ما مخالفتی نکرده اما منتظر اظهارنظر رسمی آنها در این زمینه هستیم.

* دی ماه باید ستادهای انتخاباتی وزارت کشور فعال شود، چهار ماه به انتخابات مانده و کم‌کم فضای انتخاباتی در کشور حاکم می‌شود، لذا باید در این مدت حداقل جابجایی‌ها را داشته باشیم اما هر جا که لازم است ترمیم کنیم، باید این کار صورت گیرد.

*{با اشاره به چهار اولویت این وزارتخانه در سال جاری}اولین محور و اولویت وزارت کشور، اقتصاد مقاومتی است که ما باید آن را جدی بگیریم تا فقط در حد حرف نباشد.

*دومین اولویت وزارت کشور ساماندهی آسیب‌های اجتماعی است کماکان امنیت، مهمترین اولویت وزارت کشور است.وزارت کشور در نظر دارد هم در حوزه نرم‌افزاری و هم در حوزه سخت‌افزاری، امنیت را پیش ببرد.هم مسئله گروه‌های انحرافی اعم از تکفیری‌ها و هم منافقین، اشرار و قاچاقچیان جزو اولویت‌های ماست.

* تقریباً در هر منطقه در هر ماه با یک مسئله‌ای مواجه می‌شویم که این تحرکات با رصد دائمی نیروهای امنیتی تاکنون بی‌نتیجه بوده است و نتوانسته‌اند امنیت ایران را به خطر بیندازند.ما باید همواره در این زمینه هوشیار باشیم و رصد اطلاعاتی و امنیتی خود را حفظ کنیم.

*چهارمین اولویت وزارت کشور هم انتخابات است. از الان زود است که فضای کلی جامعه وارد فضای انتخاباتی شود اما ما به عنوان مجریان وظایفی داریم که باید کارهایمان را انجام دهیم.

*{با اشاره به عزل و نصب‌ها در وزارت کشور} حداقل تغییرات، اولویت ماست اما اگر لازم باشد شب انتخابات هم تغییرات انجام می‌دهیم.

*{ با اشاره به اوضاع منطقه‌ای ایران} در بٌعد منطقه‌ای هم از نظر موافقین و هم از نظر مخالفین جمهوری اسلامی یک نیروی تاثیرگذار و قدرتمند در منطقه هستیم.ترکیه ادعای بزرگی داشت اما از زمانی که وارد مسائل و تحولات منطقه‌ای شد، دیدیم که با چه وضعی مواجه شد و اگر مسائل ترکیه و کودتا را در نظر بگیریم، می‌فهمیم که امنیت پایدار یعنی چه.

* ترکیه یک کشور مثال‌زدنی از لحاظ اقتصادی و سیاسی در منطقه بود اما با ورود ترکیه به تحولات منطقه‌ای دیدیم که با چه مشکلاتی مواجه شد اما ایران در این ۳۷ سال با تمام بحران‌ها و توطئه‌ها توانسته است امنیت و اقتدار خود را حفظ کند.

*مقامات ایران این کودتا را محکوم کرده‌اند چرا که شرایط جهانی و منطقه‌ای به گونه‌ای نیست که با کودتا حکومتی جابجا شود.

*{با اشاره به برجام گفت} با هشت سال سابقه تلاطم و نوسانات و رفتارهای خصمانه طرف‌های مقابل و انسجامی که در دنیا بر علیه ایران شکل گرفته بود، برجام به نتیجه رسید.

* دشمن در عرصه سیاسی، اقتصادی و همچنین تبلیغاتی هر کاری که خواستند با ما کردند و در عرصه نظامی نیز به همین ترتیب با تهدیداتی مواجه بودیم و با شکل‌گیری برجام، این انسجام بین‌المللی بر علیه ایران شکست، تبادل کالاها و نقل و انتقالات مالی و فروش نفت به خوبی انجام می‌گیرد؛ در بخش سرمایه‌گذاری نیز به نقطه مطلوبی رسیده‌ایم.

جابه جایی از وزارت کشور

وی همچنین در حاشیه گردهمایی معاونان سیاسی، اجتماعی، و امنیتی استانداری‌های سراسر کشور سخنانی گفت در خصوص شایعات جابه جایی اش از وزارت کشور.

رحمانی فضلی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است محمد شریعتمداری جای شما را در وزارت کشور بگیرد، اظهار کرد: من چنین خبری را نشنیده‌ام.

اهم سخنان وی در حاشیه این مراسم را در زیر بخوانید:

*{ در پاسخ به این پرسش که آیا آقای مقیمی ریاست ستاد انتخابات را در سال ۹۶ بر عهده خواهند داشت }ان‌شاءالله همین طور خواهد بود.

* انتخابات میان دوره‌ای اصفهان در سال ۹۶ برگزار می‌شود البته ما با این نظر شورای نگهبان مخالف بودیم ولی وقتی هیات حل اختلاف این تصمیم را گرفت ما تابع این تصمیم خواهیم بود.

*{ درباره‌ی پیامک‌های تهدید آمیز به خبرنگاران }به معاون امنیتی و انتظامی خود دستور پیگیری این مساله را داده‌ام و به پلیس فتا هم گفته‌ایم که این موضوع را پیگیری کند.

*گزارش دو ماهه عملکرد اقتصاد مقاومتی، در سه استان نمونه را به رهبر انقلاب تقدیم کرده‌ایم./خبرآنلاین

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است