چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۵۱
آخرین اخبار
14 مهر 1394 ، ساعت 12:36 1,073 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4084

افتتاحیه جشنواره میان وعده های غذایی محلی گیلان در رشت

بازگشت به مصرف غذاهای سالم محلی یک نیاز جدی اجتماعی برای حفظ سلامت عمومی است.
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بازگشت به مصرف غذاهای سالم محلی یک نیاز جدی بر ای حفظ سلامت عمومی است.
به گزارش جلال شرق ، یونس رنجکش به مناسبت هفته اجتماعی در مراسم افتتاحیه جشنواره میان وعده های غذایی محلی گیلان در رشت افزود:یکی از مشکلات جدی در زمینه سلامت عمومی جامعه مصرف انواع غذاهایی است که به دلیل عدم برخورداری از کیفیت مناسب با و تناسب نداشتن با ذائقه های طبیعی موجب تهدید سلامت مردم شده است .
وی یادآور شد: در گذشته غذا ها و میان وعده هایی که تهیه و مصرف می شد با بافت فرهنگی و اجتماعی و آداب و رسوم محیط و شرایط زندگی انطباق بیشتری داشت و در نتیجه مردم احساس سلامت بیشتری می کردند.
وی ادامه داد: امروزه به دلیل زندگی ماشینی و دور شدن از سبک زندگی ایرانی و اسلامی در کنار مصرف انواع غذا هایی که بسیاری از آنها آمیخته با مواد شیمایی یا چربی های اشباح شده هستند عوارض نامطلوب زیادی برای سلامت فردی و همچنین تولید انواع بیماری ها در مردم گذشته است.
وی افزود: برگزاری این جشنواره فرصتی برای آشنایی جامعه امروز به غذاهای بومی و محلی و همچنین اهمیت مصرف غذای سالم و طبیعی و تهیه شده در منزل است.
وی گفت: در کنار احیای تولید و مصرف غذاهای محلی که سازگاری بهتری با زندگی ما دارد این جشنواره ها می تواند فرصتی برای توسعه جاذبه های گردشگری نیز باشد.
رنجکش ادامه داد:
باید با تغییر سبک زندگی فعلی و بازگشت به زندگی طبیعی گذشته و مصرف غذاهای مناسب از روند رو به رشد انواع بیمارها در جامعه که تهدید جدی برای امنیت عمومی است اقدام و این بار با فرهنگ سازی و آموزش و آشنایی مردم امکان پذیر است.
جشنواره میان وعده های محلی گیلان تا ۲۲ مهر ماه در بلوار منظریه رشت برگزاراست.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است