پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۰۶
آخرین اخبار
17 بهمن 1394 ، ساعت 22:52 2,352 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10098

افتتاح پروژه های گاز در شهرستان لنگرود

در ششمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار، برخی مسوولین و مردم منطقه مشعل روستای لات لیل بخش اطاقور لنگرود شعله ور شد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، رئیس اداره گاز شهرستان لنگرود با اشاره به تلاش همه جانبه نماینده و فرماندار شهرستان در اجرا و اتمام پروژه گازرسانی به لات لیل، گزارشی از وضعیت گاز شهرستان را ارایه نمود.
کاظمی طول شبکه تغذیه و توزیع گاز در سطح شهرستان لنگرود را ۷۷۶ کیلومتر اعلام و عنوان نمود :از این مقدار ۷۵ کیلومتر مختص بخش اطاقور می باشد. وی تعداد انشعابات سطح شهرستان را ۳۱۹۰۸ عدد دانست و افزود :از این تعداد ۲۲۰۵ انشعاب در بخش اطاقور است.
همچنین تعداد مشترکین گاز بخش اطاقور ۲۵۷۸ مشترک است که این تعداد بخشی از ۶۰۸۶۲ مشترک گاز شهرستان لنگرود را تشکیل میدهند.۱۲۹۸ خانوار شهری از گاز طبیعی استفاده میکنند که از این تعداد ۸۳۳ خانوار متعلق به بخش اطاقور است. گازرسانی به ۷مرکز CNGکه دو مرکز آن در بخش اطاقور مشغول خدمت رسانی هستند ازدیگر فعالیت های شرکت گاز شهرستان لنگرود است.

رییس گاز لنگرود
رییس اداره گاز لنگرود با بیان اینکه هر پنج شهر لنگرود (لنگرود، چاف و چمخاله،کومله، شلمان، اطاقور) از نعمت گاز برخوردارند اظهار داشت :برخورداری خانواده های شهری از گاز طبیعی ۹۹/۵ درصد است که در بخش شهر اطاقور نیز همین درصد صدق میکند.
اسماعیلی گفت :تعداد کل روستاهای گازدار شهرستان ۶۹ روستاست که ۲۸ روستای آن مربوط به بخش اطاقور است.وی خاطر نشان کرد روستاهایی که گازدار شدند بیش از ۱۰۰ روستا بوده که به دلیل تغییرات محیطی جزء مناطق شهری محسوب شده اند. در حال حاضردر ۲ روستای بخش مرکزی عملیات گازرسانی شروع شده و ۳روستای دیگر در دست طراحی و اقدام است.

اسماعیلی در خصوص هزینه گازرسانی و شبکه گذاری در سطح شهرستان گفت :یکی از بزرگترین پروژه های شهرستان گاز رسانی به لات لیل بوده که تاکنون بیش از ده میلیارد ریال هزینه شده است. خوشه دیگر آبدنگ سر با ۱۶ روستا که شبکه گذاری آن با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال شروع شده و خوشه ی خورتای و روستای صعب العبور خورتای که تا آخر بهمن با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال شروع خواهد شد.وی تصریح کرد همه پروژه ها حداکثر تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس اداره گاز همچنین درباره ی گاز لات لیل گفت :۲۸۳ انشعاب گاز زده شده، ۵۰ مشترک در حال استفاده از گاز طبیعی هستند و ۲۵ اشتراک دیگر در حال آماده سازیست.
وی افزود :غیر از این پروژه که شامل ۳۴ روستای بخش اطاقور است ۲۵ روستای باقی مانده از اوایل سال ۹۵ طراحی و اجرایی میگردد. این پروژه ۶۹۰۰ متر شبکه گذاری بوده است. طبق آمار شامل ۲۶۸ خانوار است که در صورت افزایش خانوارها آمادگی اشتراک پذیری داریم. اسماعیلی تاکید کرد :با افتتاح پروژه های امروز (بدون احتساب روستاهایی که ملحق به شهر شده اند) میزان گازرسانی به ۸۱/۲درصد میرسد و با احتساب روستاهای در دست طراحی و اقدام این مقدار به ۹۲ درصد خواهد رسید.
وی در پایان از مجری پروژه که ظرف ۶ماه توانست شبکه گذاری و منبع گذاری و ایستگاه تی بی اس را اجرایی نماید،، نماینده شهرستان فرماندار اداره گاز دهیار فعال و شورا کارکنان ناظران تقدیر و تشکر نمود.وی نوید داد طبق دستور وزیر نفت تا پایان سال ۹۵ کلیه روستاهای جلگه گیلان گازرسانی شوند.

گازو گاز گاز لات لیل لاهوتی گاز لات لیل ۳

گزارش از سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است