سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
25 آگوست 2015 ، ساعت 18:46 1,273 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2035

افتتاح چند پروژه در بندر کیاشهر

در دومین روز هفته دولت چند پروژه عمرانی در بندر کیاشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت:
به گزارش خبرنگار جلال شرق، اولین پروژه افتتاح آموزشگاه شهید پیش‌قدم که با هزینه اعتباری بالغ‌بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال مقاوم‌سازی گردید.
این آموزشگاه دارای ۱۶ اتاق و ۱۲ کلاس درس است که در سال جاری ۱۲۶ نفر دانش‌آموز در ۶ پایه تحصیلی مشغول تحصیل خواهند بود.

photo_2015-08-25_21-00-24
رئیس آموزش‌وپرورش بندر کیاشهر در گفتگو با خبرنگار جلال شرق به اجرای طرح هجرت در مدارس این شهرستان اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح واحد آموزشی شهید عراقی رنگ‌آمیزی و مرمت سازی سرویس بهداشتی با هزینه تقریبی ۸۰ میلیون ریال انجام‌گرفته است.
ناصر رحیمی نژاد افزود: آموزشگاه فاطمیه در قالب رنگ‌آمیزی و نیز آموزشگاه ۱۳ آبان واقع در کوی امام بندر کیاشهر توسط دانش آموزان بسیجی طرح هجرت رنگ‌آمیزی انجام‌گرفته است.
دومین پروژه بخش بندر کیاشهر احداث ۴ پست KVA200 و شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی شهر بندر کیاشهر و روستاهای دهکا و اشمان دهکاء، بااعتباری معادل ۴ میلیارد و ۸۹۱ میلیون ریال بوده است که در اجرای این پروژه که برای کاهش فشار ضعیف برق انجام‌گرفته است ۵ هزار و ۹۷۰ متر شبکه‌گذاری انجام‌گرفته است.
سومین پروژه بندر کیاشهر بهره‌برداری از یک دستگاه سورت برنج‌کوبی واقع در روستای لوح بود که این بخش خصوصی با هزینه‌ای معادل ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن را خریداری و نصب‌کرده است.

IMG_3741
کارخانه طلای سفید با اشتغال‌زایی ۹ نفر و با ظرفیت اسمی ۱ هزار و ۵۰۰ تن و در زیر بنای ۷۵۰ مترمربع احداث‌شده است.
دستگاه سورت (جداکننده) دارای دو خشک‌کن ایستاده با ظرفیت هرکدام ۵/۳ تن و ۱۸ دستگاه بستر خوابیده با ظرفیت ۳ تن است.
این پروژه دارای یک دستگاه اسک (غربال) با ظرفیت ساعتی بین ۱ تا ۵/۱ تن و دارای دستگاه سفید کن با ظرفیت ۵/۱ تن است.
کمال پور در مراسم افتتاح این دستگاه گفت: آستانه‌اشرفیه دارای ۲۳ هزار ۵۷۰ هکتار مزرعه برنج دارد و این دستگاه دومین دستگاه موجود در این استان است.

IMG_3744
رئیس جهاد کشاورزی افزود: ۱۲۸ کارخانه برنج‌کوبی با ظرفیت ۱۰۵ هزار تن در این شهرستان فعالیت دارند که ظرفیت اسمی کارخانه‌ها حداقل ۵۰۰ تن است.
وی افزود: صنعت بسته‌بندی در کنار راه‌اندازی دستگاه سورت می‌تواند در معرفی برند برنج آستانه نقش بسزایی داشته باشد که از مخلوط کردن دیگر ارقام برنج با محصولات خوب آستانه‌اشرفیه جلوگیری شود.
چهارمین پروژه آسفالت راه روستایی شهرک صنعتی نقره ده به روستای نقره ده بود که در زیر بارش شدید باران انجام شد و شدت باران در مراسم افتتاح به حدی بود که فقط فرصت قیچی زدن باند را برای حاضران در مراسم به وجود آورده بود.

IMG_3729

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است