دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۲۱
آخرین اخبار
14 آبان 1394 ، ساعت 18:10 1,491 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6070

افتخار ما این است که پشت سر رهبری حرکت می‌کنیم

دکتر محمدحسین قربانی در اجتماع بزرگ دانش‌آموزی در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف گفت: امروز افتخار زنان ، مردان ، دانش آموزان و دانشجویان این است که پشت سر رهبر انقلاب حرکت می‌کنند.
به گزارش جلال شرق ، نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر بابیان این‌که ۳هزار نفر از ۲۰۰هزار شهید دوران دفاع مقدس از قشر دانش آموزان هستند و هر انقلابی به گذشته و افتخارات خود می‌بالد اظهار کرد : امروز مردم ولایتمدار ما به رهبری و بنیان‌گذار این انقلاب به تاریخی که در آن روزهای ملی ثبت‌شده است و به انقلاب اسلامی و به گذشته پرافتخار خود می‌بالد.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان ضمن گرامی داشت اربعین اولین قربانیان منا یادآور شد : امیدوارم خون این مظلومان راه را برای ظهور حضرت مهدی هموار و این روز را به‌عنوان روز ملی و جهانی مبارزه با استکبار است در تاریخ عالم ثبت و ضبط نماید.
دکتر قربانی به سه رویکرد یوم‌الله ۱۳ آبان اشاره کرد و ادامه داد: اولین رخدادی که هویتی به ما بخشید ۱۳آبان ۴۳ و تبعید آزادمرد آن دوران حضرت امام خمینی ( ره ) به ترکیه است.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی ( ره ) یک‌تنه در مقابل و ظلم و تعدی رژیم پهلوی که به این ملت مسلمان و اسلام شده بود و لایحه خفت‌بار کاپیتولاسیون را که رژیم امریکا بر رژِم پهلوی توسط مجلس شورای ملی بر ملت تحمیل کرده بود ایستادگی کرد
قربانی خاطرنشان کرد : ایستادگی حضرت امام در مقابل این فتنه عظیم باعث شد در روزی که ۴۰ هزار مستشار آمریکایی بر این حکومت و ملت و مردم حکومت می‌کردند توطئه آنان را آشکار سازد تا جایی که وزیر خارجه وقت آمریکا اعلام کرد ما به شاه دستور می‌دهیم که چه‌کاری انجام دهد و یا ندهد.
به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان در ۱۳ آذر ۵۷ و تسخیر لانه جاسوس در سال ۵۸ از دیگر مواردی بود که دکتر قربانی به آن‌ها اشاره کرد و اظهار داشت : دانشجویان پیرو خط امام و دانش آموزان مسلمان ۹ ماه بعد از پیروزی انقلاب ، لانه فساد امریکا به تسخیر درآوردند و حضرت امام انقلاب ۱۳ آبان ۵۸ را انقلاب دوم نامید که مهم‌تر از انقلاب اول بود.

کانال تلگرام جلال شرق