پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 آذر 1395 ، ساعت 16:44 608 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :24800

افراد متفرقه جمع آورین زباله‌های سطح شهرستان ساماندهی می‌شوند

به گزار ش جلال شرق ، فرماندار آستانه‌اشرفیه از ساماندهی افراد متفرقه در جمع‌آوری زباله‌های بازیافتی در این شهرستان خبر داد.

رحیم حیدری در گفتگو با جلال شرق به‌ضرورت عقد قرارداد از سوی شهرداران و بخشداران با شرکت فعال در پسماند زباله‌ها در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی جمع‌آوری زباله که افراد متفرقه هستند قرار شد که آنان ضمن همکاری با شرکت فعال در این عرصه بالباس‌های متحدالشکل درباز یافت و تفکیک زباله از مبدأ به مقصد همکاری لازم را داشته باشند.

وی بر ضرورت محصور کردن محل انباشت زباله‌ها در روستای کشل اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد که شهرداران نسبت به شن‌ریزی روی زباله وادارات متولی نسبت به جمع‌آوری احشام سرگردان در منطقه اقدام کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان آستانه‌اشرفیه به لزوم ارائه طرح اجرایی تفکیک از مبدأ ظرف مدت ۴۸ ساعت توسط بخشداران و شهرداران اشاره کرد و گفت: تعیین تکلیف قرارداد شهرداری با شرکت فعال در تفکیک زباله برای شرق آستانه ازجمله مواردی بود که در نشست پسماند شهرستان موردبررسی قرار گرفت.

ابراهیم غلامی ادامه داد: محصورسازی ضلع غربی جایگاه کشل در اسرع وقت و صورت تأمین اعتبار استانی و تحویل زباله‌های تالارها و رستوران‌ها به‌صورت تفکیک‌شده به شرکت فعال مشروط به اینکه قبل از ۲۴ ساعت جمع‌آوری گردد از دیگر نکات مطرح‌شده مصوب نشست پسماند آستانه‌اشرفیه بوده است.

تهیه سطل‌های آرم دار جهت تفکیک زباله در مکان‌های تشکیل بازار هفتگی و پارک ساحلی و اماکن عمومی باهدف تنویر افکار عمومی، ساماندهی افراد متفرقه و جمع‌آوری زباله و هدایت به سمت شرکت فعال قانونی و ساماندهی احشام سرگردان در جایگاه کشل توسط ادارات متولی و تعیین تکلیف مالکیت احشام از دیگر مصوبات این شهرستان در نشست ستاد پسماند آستانه‌اشرفیه بوده است.

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است