سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
20 اکتبر 2015 ، ساعت 16:14 1,256 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4883
قربانی:

اقدامات مثبت سازمان غذاودارو در نظارت بر تولید محصولات غذایی/ آمادگی مجلس برای همکاری با وزارت بهداشت در اعمال نظارت‌ها

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدامات وزارت بهداشت در نظارت بر تولید محصولات غذایی، گفت: مجلس از وزارت بهداشت در انجام وظایف برای نظارت بر تولیدات مواد غذایی حمایت می‌کند.

به گزارش جلال شرق ،محمدحسین قربانی  درخصوص اقدامات وزارت بهداشت ودرمان برای برخورد با تخلفات غذایی و حفظ سلامت مردم، گفت: اقدامات انجام شده از سوی وزارت بهداشت تاکنون قابل قبول بوده و سیاست شفاف و مثبت این وزارتخانه باید به حوزه‌ها و بخش‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت توجه به حوزه غذا و دارو، افزود: درحال حاضر این حوزه محور سلامت مردم بوده و به طور حتم در بحث شفاف سازی‌ها و برخورد با متخلفان تولیدات محصولات غذایی وزارت بهداشت بسیار موفق عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در برخورد با متخلفان تولیدات مواد غذایی نیازمند به روز کردن قوانین هستیم، ادامه داد: به نظر می‌رسد نوع برخوردها و جریمه ها با متخلفان تولید کننده مواد غذایی مناسب نبوده که دراین بخش قوه قضاییه و مجلس نیز باید وارد عمل شوند.

وی تاکید کرد: اگر در برخی بخش های وزارت بهداشت نیاز به قانونگذاری و تصویب یک قانون جدید بوده و یا حتی نیاز به تشدید مجازات است، پیشنهاد می‌شود که مسئولان وزارت بهداشت موارد را به مجلس اعلام کنند تا قوه مقننه بتواند از بعد حمایتی در جهت تصویب قوانین وارد عمل شود؛ زیرا هرچه این اراده در وزارت بهداشت برای شفاف‌سازی و برخورد با متخلفان باشد، اما پشتیبانی قانونی وجود نداشته باشد؛ مشکلات به درستی حل نمی شود.

قربانی با تاکید براینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزارت بهداشت در انجام وظایف برای نظارت بر تولیدات مواد غذایی حمایت می‌کند، تصریح کرد: همانطور که پیشتر یکبار تصمیم بر ایجاد تحول در بخش درمان گرفته شد باید بخش پیشگیری و تولیدات غذایی سلامت محور نیز سامان داده شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش رتبه بندی صاحبان صنایع، گفت: به طور حتم باید دستگاه های دیگر مانند سازمان استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز همکاری کنند زیرا در این بخش همه وظایف و مسئولیت‌ها متوجه وزارت بهداشت نیست بلکه باید با همکاری نهادها و سازمان‌های دیگر صنایع را رتبه بندی کرده و نظارت بیشتری بر تولیدات داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش روز جهانی غذا، گفت: متأسفانه در سال گذشته سیاستگذاران به موضوع غذا و مواد آشامیدنی توجه جدی نکرده و بیشتر در پروژههایی مانند راهسازی و جاده، ساخت و ساز و مسکن سرمایهگذاری شده است، وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در گذشته سازمان نظارت و سازمان غذا و دارو و استاندارد در مقابل هم قرار گرفته‌اند، افزود: باید از راهکارهای تکراری در کشور جلوگیری کرده و با هیچ کسی تعارف نداریم./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است