پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۲۳
آخرین اخبار
10 دی 1394 ، ساعت 14:10 2,615 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8530
دکتر محمدحسین قربانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ، پایگاه های خبری و خبرگزاری های گیلان :

اقدامات کارشناسی دولت برای شهرستان شدن بندر کیاشهر و خمام انجام‌گرفته است.

نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در نشست با اصحاب رسانه، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان اعلام کرد: با توجه به اینکه دولت در تقسیمات کشوری پرونده شهرستان شدن بعضی از شهرها را به وزارت کشور ارجاع داده است امام شهرهای بندر کیاشهر و خمام از گیلان مقدمات کارشناسی آن به اتمام رسیده است.
به گزارش جلال شرق ، محمدحسین قربانی ضمن دفاع از عملکرد خود در گروه بهداشت و درمان در پاسخ به سوالی مبنی بر جریان اصولگرایی در مجلس گفت: من زیر پرچم هیچ جریان سیاسی قرار نگرفتم و دارای یک چارچوب و خط قرمزی هستم.
وی بابیان اینکه من با قاطعیت طرح سؤال از رئیس‌جمهور وقت را امضا کردم افزود: بعضی از دوستان ما در مجلس در آن زمان ما را بی‌بصیرت معرفی می‌کردند زیرا من هیچ تعهدی به هیچ جریان سیاسی نداشتم.
قربانی با توجه به نقش وی در قضیه‌ی برجام و حمایت‌های وی از دولت حسن روحانی اظهار داشت: اگرچه ما در حمایت از دولت قدم‌های مؤثری برداشتیم و همانطوری که در دفاع از وزارت فرهادی باعث شد که وی رأی بیاورد ولی با نعمت زاده برای وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردم.
وی تصریح کرد: اگرچه در بخش هسته‌ای نقدی هم داشتیم ولی در طرح ارائه‌شده برجام به مجلس و تصویب آن از طراحان آن بودم.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در خصوص تغییر فرمانداران در این مقطع در استان گیلان گفت: در تغییر و تحول فرمانداران این حق دولت است و من تغییرات در این مقطع را سیاسی نمی‌دانم.

IMG_7161
وی با اشاره به اینکه من این حق را با توجه به شناختی از دکتر نجفی استاندار گیلان دارم می‌توانم اذعان کنم که تاکنون تغییرات وی سیاسی نبوده و بسیاری از جابجایی‌های سیاسی که در استان‌های دیگر منتج به تنش شده این چالش را در گیلان نمی‌بینم.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر درباره نقش خود در گروه بهداشت و درمان مجلس بیان داشت: از ۱۲ گروه تخصصی مجلس، کمیسیون بهداشت و درمان با عضویت سه وزیر از تخصصی‌ترین گروه‌های مجلس است و از افتخارات مجلس هشتم تحول در حوزه بهداشت بوده است.
قربانی با تأکید بر این نکته که امروز زیر میزی‌ها به جد کنترل‌شده و مردم کمتر از ۱۰ درصد خدمات پزشکی را هزینه می‌کنند افزود: زمانی که واردات دارو ۱۲۰۰ قلم از خارج بوده است امروز به مرز ۳۱۰ قلم رسیده است و حتی امروز مایکی از کشورهایی هستیم که داروهای سرطان را به روسیه صادر می‌کنیم.
وی یکی از چالش‌های حوزه سلامت را تجمیع بیمه‌ها نام برد و اظهار امیدواری کرد با تأکیدات رئیس‌جمهور به‌ویژه تأمین اجتماعی این کار زودتر انجام گیرد.
قربانی نقش راهبردی ایران را در سوریه و همکاری ایران و روسیه باهم گفت: حضور پوتین در ایران و دیدار با مقام رهبری و همسویی ایران و روسیه در مبارزه با داعش، ارتباط بین دو کشور را بیشتر کرده است.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه من آدم شفافی هستم و به اصل تفکیک قوا معتقدم اظهار داشت: باید هر سازمان و نهاد به وظیفه خود عمل کند و در قالب همدلی و هم‌زبانی و احترام متقبل مشکلات کشورا پیش ببریم.

IMG_7179
وی در خصوص مدیران اجرایی شهرستان و همسویی باسیاست‌های دولت و مجلس افزود: در طی این مدت من از همه سلیقه‌های سیاسی استفاده کردم و نگاه من یک نگاه سیاسی و انتخاباتی نبود و بسیاری از مدیران شهرستان من در دوره‌های قلی مدیر این شهرستان بودند.
قربانی پایبندی خود را به‌سلامت، صداقت و توانمندی را سه شعار اساسی خود برشمرد و ادامه داد: من در این مدت تلاش کردم از مدیران قوی برای پیشبرد برنامه‌های شهرستان استفاده کنم.
وی عملکرد مجلس نهم را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: به همه چالش‌هایی که در داخل و عرصه بین‌المللی داشتیم مجلس نهم یک مجلس موفق بود با عنایت به این نکته که در تغییرات دو دولت در حد عالی‌ترین نظارت کار خود را پیش برد.
قربانی به بخش توریسم و گردشگری در گیلان پرداخت و ادامه داد: صنعت گردشگری و توریسم درآمدش از نفت هم بیشتر است و اگر یک توریست وارد کشور شود ۵/۲ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
دکتر قربانی در این نشست درباره اقدامات انجام‌گرفته در حوزه استحفاظی و آماده‌سازی زیرساخت‌های روستایی به گازرسانی و آب‌رسانی در روستاهای شهرستان آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و گفت: گیلان نسبت به ا شاخص‌های توسعه از کشور و آستانه‌اشرفیه از شاخص‌های گیلان در سطح پایین‌تری بودند ولی با تلاش همه مسئولین امروز آستانه‌اشرفیه ازلحاظ توسعه در گیلان حرف اول را می‌زند.
وی افزود: در بخش گازرسانی امیدواریم تا پایان امسال دومین شهر سبز گیلان باشیم که گازرسانی به همه روستاهای آن انجام‌گرفته باشد و در بخش آب‌رسانی برای اولین بار در کشور به شیوه B.O.T از بخش خصوص با سرمایه بالای ۸ میلیارد تومان استفاده کردیم و پروژه‌ای که می‌خواست در عرض ۲ سال انجام بگیر د در طی سه ماه به اتمام خواهد رسید که تاکنون ۹۲ در صد کار انجام‌شده است.
دکتر قربانی درباره برنج وارداتی، جاده چهار باند آستانه به کیاشهر، تعریض جاده کناره سه رود بنه به انبار سر، پل کابلی آستانه، چای و دیگر محصولات استراتژیک گیلان مطالبی را بیان کرد.

IMG_7171 IMG_7173 IMG_7181 IMG_7202 IMG_7207 IMG_7209 IMG_7215 IMG_7222 IMG_7232 IMG_7274IMG_7176

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. علی کاظمی :

    خدایا دارم خواب میببنم!واقعا این همه کار فوق العاده انجام داده این آقای نماینده…پس با این اوصاف ایشونو باید موفقترین نماینده ی استان گیلان معرفی کرد