جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
14 خرداد 1396 ، ساعت 22:17 1,824 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :29019
حجت‌الاسلام سعید مهدوی

امام خمینی ( ره ) در آخر زمان به جهان عبودیت خدا ، جان و روح تازه داد

حجت‌الاسلام سعید مهدوی در مراسم بیست و هشتمین سالگرد امام خمینی که در گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه برگزار شد گفت:  امام خمینی ( ره )  در آخر زمان به جهان عبودیت خدا ، جان و روح تازه داد.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام مهدوی با اشاره به آیاتی از قرآن ،   قیام روح‌الله را ، قیام درراه خدا نام برد و اظهار کرد : مهم‌ترین زیبایی‌ها در قیام‌ها ، مجاهدت‌ها ، انقلاب‌ها و عدم انفعال‌ها این است  که قیام برای خدا باشد.

وی بابیان اینکه روح‌الله قبل از اینکه بر طاغوت بزرگ بیرونی پیروز شود بر طاغوت درونی و نفس غلبه کرده بود افزود : افرادی چون زاکی‌ها ، نمرها و … مرهون قیام امام روح‌الله هستند

حجت‌الاسلام سعیدی با تأکید بر اینکه ما در حجاب دوران معاصر هستیم و تاریخ گواهی خواهد داد که انقلاب روح‌الله چه تأثیرگذاری عجیبی در دوران معاصر برجای گذشته است بیان کرد : امام در جوانان آن‌چنان تحول ایجاد کرد که به‌واسطه روح مسیحایی وی بسیاری از آنان عارفان جبهه و جنگ  شدند.

این روحانی برجسته حوزه افزود : برای روح‌الله ، دوره قدرت و غربت فرقی نداشت زیرا او عاشق خدا بود و چون عاشق حق بود حقیقتاً عاشق خلق خدا بود.

وی به ترفندهای دشمن در معرفی اسلام رحمانی و اسلام خشونت‌طلب  پرداخت و ضمن تعریض به سند ۲۰۳۰ و با اشاره به بند پنجم آن گفت: بعضی از اسنادی که امضا و ابلاغ می‌شود ، حیاء عزت جامعه ما را نشانه رفته است.

سعیدی تأکید کرد : حضرت روح‌الله درجایی که تسامح و تساهل  ، دین خدا را لکه‌دار می‌کرد اهل تسامح و تساهل نبود .

در پایان این مراسم یکی از مداحان منطقه به نوحه‌خوانی و مداحی پرداخت و شرکت‌کنندگان در مراسم روزه خود را در کنار گلزار شهدای این شهرستان افطار کردند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است