جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۵۳
آخرین اخبار
17 اردیبهشت 1395 ، ساعت 17:46 2,060 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14444
حجت‌الاسلام محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

امروز حتی کاخ‌نشینان کرملین نیز در مقابل سردار سلیمانی سر تعظیم فرود می‌آورند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با توجه به حضور سردار قاسم سلیمانی در کنگره ۸۰۰۰ شهید قهرمان گیلان گفت: امروز حتی کاخ‌نشینان کرملین نیز در مقابل سردار سلیمانی سر تعظیم فرود می‌آورند.
به گزارش جلال شرق، حجت‌الاسلام ساجدی در ابتدای خطبه دوم ضمن برشمردن فضیلت ماه شعبان به اعیاد ماه شعبانیه اشاره کرد و با توجه به ولادت امام حسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) و تبریک روز پاسدار و جانباز اظهار کرد: امام حسین سمبل و نماد پاسداری از اسلام است و به‌پاس قدرشناسی از عزیزان پاسدار، روز تولدش را روز پاسدار نامیدند.
خطیب نماز جمعه بابیان اینکه اگر قیام امام حسین نبود خاندان معاویه با توطئه خویش اسلام را در معرض نابودی قرار داده بود افزود: امروز پاسداران با تأسی از فلسفه عاشورا، بافرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی در مقابل ظلم ایستاده‌اند.
وی به برگزاری بسیار باشکوه کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان گیلان در روزهای اخیر گفت: استان گیلان که به بوی یاد شهیدان عالی‌مقام، فضای معنوی سراسر استان را فراگرفته بود با حضور بزرگان دین و سردار سلیمانی که یادگار دوران دفاع مقدس و نماد عزت و سربلندی نظام ماست جلوه‌ای دیگر گرفته بود.
حجت‌الاسلام ساجدی با ذکر دو خاطره سردار سلیمانی، سخنان وی را بسیار شیرین و از روی اخلاص بیان کرد و یادآور شد: فضای معنوی که در پرتو شهیدان ایجادشده بود همه همرزمان و جمعیت حاضر را تحت تأثیر و تربیت خود قرار داده بود.
خطیب نماز جمعه، جانبازان انقلاب را نمونه جهاد و ایثارگرانی دانست که باگذشت زمان‌های زیادی از دفاع مقدس، رنج جانبازی را با خود به همراه دارند و با چه مشقت زندگی را دنبال و پس از سالها به درجه شهادت نیز می‌رسند.
وی ضمن تصریح بر حل مشکلات درمانی جانبازان خاطرنشان کرد: یکی از جانبازان به مدت نیم ساعت برای من از درد دل‌هایش برای درمان خود گفت و باید از این‌ها غفلت نکرد که جانبازان یادگاران دفاع مقدس هستند.
حجت‌الاسلام ساجدی با اشاره به فرمایش های رهبری طی هفته و دیدار رمضان عبدالله دبیر کل جنبش فلسطین و تأکید رهبری بر حمایت از ملت مظلوم فلسطین گفت: تبلیغات دشمن نباید، شیعه و سنی را برای حمایت از فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی که نماد دشمن و اسلام‌ستیزی است غافل بکند.
وی با اشاره به سخنان رهبری و تأکید بر ترویج زبان فارسی یادآور شد: با توجه به وجود دکتر محمد معین در این شهرستان باید با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاهیان اشاعه و ترویج زبان فارسی در این شهرستان موردتوجه و الگو قرار گیرد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به دیدار معلمان نمونه سراسر کشور با مقام رهبری و سخنان ایشان در جمع آن‌ها گفت: آموزش‌وپرورش، فرمان رهبری را به‌عنوان یک منشور در دستور کار خود قرار دهد.
وی با تبیین سخنان معظم له درباره رزمایش نیروهای مسلح در خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: امریکا به بهانه امنیت حامیان خود در منطقه، از آن سوی دنیا رزمایش در خلیج‌فارس برگزارمی کند و آنگاه انتظار دارد خلیج‌فارس که خانه ما و ملت ماست رزمایشی انجام ندهیم.
ساجدی افزود: امریکا با حمایت از گروه‌های تکفیری و فاسد که بدترین و شنیع‌ترین جنایات را بانام اسلام انجام می‌دهند موردحمایت خود قرار می‌دهد و شعار مبارزه با آن‌ها را سر می‌دهد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه تأکید کرد: غربی‌ها در چارچوب اسلام‌ستیزی تلاش برای موجه قرار دادن داعش، آن‌ها را بانام دولت‌های اسلامی یاد می‌کنند.
حجت‌الاسلام ساجدی در پایان خطبه‌های خود با توجه به فرارسیدن هفته هلال‌احمر، این سازمان را مهم‌ترین مجموعه‌ای معرفی کرد که با استفاده از جوانان برای امداد و نجات مردم در حوادث و جاده‌ای زحمات مفید و مؤثری می‌کشند.
وی از مدیر جوان و پرانگیزه هلال‌احمر این شهرستان که در برف سال گذشته و ایام نوروز به کمک مردم آمده‌اند تقدیر و تشکر کرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است