شنبه, ۵ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۵۸
آخرین اخبار
17 خرداد 1395 ، ساعت 18:07 1,689 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15839
امام جمعه آستانه اشرفیه در مراسم افتتاح دفتر شورای روحانیت :

امیدواریم روحانیون این شهرستان امانت‌داران خوبی برای سلف خود باشند

امام جمعه آستانه اشرفیه در مراسم افتتاح دفتر شورای روحانیت این شهرستان با توجه به تاریخچه وحضور آیات عظام وحید ، زر آبادی ، الهیان ، ضیایی ، امینیان و شیخ حسن عسکری گفت: امیدواریم روحانیون این شهرستان امانت‌داران خوبی برای سلف خود باشند
به گزار ش جلال شرق ، در این مراسم سید ابراهیم موسوی یکی از روحانیون این شهرستان درباره تاریخچه حوزه علمیه جلالیه و راه‌اندازی آن در زمان آیت‌الله وحید گفت: از زمانی که در اینجا حضور یافتم آیت‌الله زرآبادی که همشیره‌زاده آیت‌الله الهیان بوده است حوزه جلالیه را بر عهده داشتند که بعد از رفتن ایشان مرحوم شیخ عسکری اداره مدرسه ، تجهیز و شهریه را تا آمدن دکتر ضیایی بر عهده داشت .
وی افزود : بعد از آمدن آیت‌الله دکتر ضیایی این مکان تجهیز و کسانی که از قم به این مدرسه می‌آمدند مکان فعلی که روبه روی حرم بود به‌عنوان دفتر شورای روحانیت دایر شد .
حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: مکان فعلی در ماه مبارک رمضان برای ساماندهی روحانیون و اعزام آنان برای تبلیغات به مناطق روستایی مورداستفاده قرار می‌گرفت و در اواخر ماه رمضان هم آیت‌الله دکتر ضیایی در اینجا به مسائل و نامه‌های مردم و روحانیون درباره مسائل شرعی و دینی پاسخ می‌دادند .
وی یادآور شد : با آمدن آیت‌الله امینیان این پایگاه همچنان باقی بود ولی به دلیل نبود کلاس برای طلاب این مکان تعطیل گردید وامروز خوشبختانه با راه‌اندازی حوزه علمیه اهل‌بیت و با آمدن حجت‌الاسلام ساجدی بار دیگر این مکان آماده‌شده است تا روحانیون منطقه بتوانند در یک مکان تعریف‌شده گرد هم‌آیند و مباحث خود را از این مکان نیز دنبال کنند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه نیز در بازگشایی و افتتاح دفتر شورای روحانیت با گرامی داشت همه روحانیون و آیات عظامی که در این مدرسه تلاش و خودمت کردند گفت: امیدواریم که روحانیون این شهرستان امانت‌داران خوبی باشند و هم چنان‌که آن‌ها در زمان خود بهترین خدمات برای مرجع مردم انجام دادند و.
حجت‌الاسلام ساجدی افزود : این مکان گاهی برای رفع خصومت و حل مشکلات خانوادگی و نزاع محلی با اعزام روحانی به محل مورداستفاده قرار می‌گرفت و به تعبیر امروز یک شورای حل اختلاف بود .
وی ادامه داد: مردم برای درخواست مبلغ و احکام شرعی و مشاوره شرعی و دینی به این مکان مراجعه می‌کردند و امروز با استقرار نظام جمهوری اسلامی و بودن بعضی از نهادها برای چنین امور ، اهداف روحانیت این شهرستان باید در یک قالب جدید ساماندهی شود .
حجت‌الاسلام ساجدی بابیان اینکه باهمت دوستان روحانی ، هسته مرکزی تشکل روحانیت این شهرستان شکل بگیرد و این مکان محملی برای ارتباط مستمر با دوستان روحانی و نشست‌های ماهانه و دوره‌ای مورداستفاده قرار گیرد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است