چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۴۹
آخرین اخبار
11 اسفند 1394 ، ساعت 10:03 1,827 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11464
روحانی:

انتخابات، دمیدن روح جمعی به کالبد جامعه است

رئیس جمهور گفت: صاحب این کشور مردم هستند و راه و مسیر را مردم تعیین می کنند.

به گزارش جلال شرق ، آقای روحانی در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با تبریک حضور هوشمندانه ملت ایران در انتخابات ۷ اسفند گفت: انتخابات همواره دمیدن روح جدید در کالبد جامعه برای حضور و حرکت پرشتاب‌تر در مسیر توسعه و رفاه جامعه بوده و هست.

دکتر روحانی افزود: جامعه‌ای که انتخابات ندارد، صندوق رأی ندارد، آراء مردم بر سرنوشت آن حاکم نیست، قطعا آن جامعه پرنشاط و زنده نخواهد بود.
رئیس جمهور تصریح کرد: مردم در شرایط بسیار حساس منطقه با مشارکت گسترده در سلامت و امنیت کامل و رقابت بسیار خوب در این انتخابات شرکت کردند و نتیجه این انتخابات ان‌شاءالله برای ملت ما مبارک خواهد بود.
روحانی افزود: همانطور که قبلا اعلام کرده بودیم نتیجه انتخابات و ترکیب مجلس هر چه باشد، دولت موظف به احترام به آراء مردم و همکاری با مجلس آینده خواهد بود.
رئیس جمهور گفت: آراء، حرف و سخن مردم برای ما درس‌آموز است و همه ما باید به خوبی باور داشته باشیم که صاحب این کشور مردم هستند و راه و مسیر را مردم تعیین می کنند.
وی ادامه داد: از ملت ایران برای حضور هوشمندانه در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری قدردانی می کنم.
آقای روحانی افزود: انتخابات معناداری در ایران انجام شد و آراء مردم صدها جلد کتاب حرف و رهنمود برای همگان دارد و امیدوارم همه ما درس‌آموز مکتب ملت ایران باشیم و بدانیم این ملت سربلند در هر مقطعی آراء و حرکتش تاثیرگذار در سرنوشت این کشور بوده و خواهد بود.
وی تأکید کرد: همه باید به خوبی باور داشته باشیم صاحب ایران، مردم این کشور هستند و راه و مسیر این کشور را مردم تعیین می کنند و نظر مردم برای همه مسئولان باید محترم باشد و محترم هست.
رئیس جمهور گفت: مسیر توسعه و شیوه حکمرانی را مردم مشخص می کنند و در مواردی که در سیاست داخلی و یا خارجی نظرهای متفاوتی وجود دارد، این آراء مردم است که راه صحیح و درست را برای کشور مشخص می کند.
آقای روحانی افزود: مردم ایران در این انتخابات، مسیر توسعه را مشخص کردند و گفتند در میان سلیقه‌های مختلف، کدام سلیقه به نظر آنان نزدیک‌تر است. البته نظر همه جناح ها و سلیقه ها برای مردم ، دولت و نظام محترم است.
رئیس جمهور گفت: با انتخابات، دوران رقابت سیاسی و اجتماعی پایان یافته است و باید همکاری ها بیش از گذشته مد نظر همگان باشد.
آقای روحانی با بیان اینکه مسیر برای حرکت و رشد صنعت خودرو در کشور باز شده است افزود: همه باید رضایت مردم را جلب کنیم و باید در این مسیر قدم‌های جدی در بخش خودرو برداریم.
وی اضافه کرد: دولت با ممنوعیت واردات خودرو و اعمال  تعرفه های سنگین  بر واردات خودرو از این صنعت حمایت کرده است اما حمایت دولت نمی تواند دائم باشد.
رئیس جمهور ادامه داد: حمایت دولت از یک صنعت در برابر صنایع بیرونی، دوره ای دارد و این دوره نمی تواند نامحدود باشد.
وی تأکید کرد: حمایت بی حد و مرز از یک صنعت، یعنی خروج آن صنعت از رقابت جهانی.
۹۱۶۴۰_۴۵۶
سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو با حضور رئیس جمهور و مسئولان شرکت‌های معتبر خودروسازی دنیا در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال برگزاری است.
این همایش بین‌المللی و همچنین نمایشگاه صنعت خودروی ایران که از روز یکشنبه آغاز شده است،  بزرگ‌ترین رویداد در نوع خود در سطح منطقه است.
در دو روز برگزاری همایش بین‌المللی صنعت خودرو، ۱۵ میزگرد تخصصی با موضوعات تحقیق و توسعه و خدمات مهندسی، مدیریت زنجیره تامین رقابت پذیری، مدل های همکاری و سرمایه گذاری، ایمنی در صنعت خودرو، فرصت های همکاری در خصوص مواد جدید، خدمات پس از فروش، فناوری های پیشرفته، مواد جدید در صنعت خودرو، خودروهای تجاری و چالش های تولید و بازاریابی، محیط زیست و مسئولیت های اجتماعی خودروسازان، اقتصاد صنعت خودرو در بازار ایران، منطقه و جهان، روش‌های تامین مالی و قیمت گذاری از دید بنگاه، آموزش و تربیت نیروی انسانی مختلف برگزار می شود.
در این همایش با عنوان رقابت پذیری و همکاری های بین المللی، ۷۵ سخنرانی در قالب ۱۳ پنل تخصصی و ۴ جلسه عمومی با حضور صاحبنظرانی از آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلستان، سوئیس، سوئد، هلند، دانمارک، بلژیک، اتریش، جمهوری چک، ژاپن، کره جنوبی، عمان، کویت، امارات عربی متحده، هند، پاکستان و چین ارائه و برگزار می‌شود.
نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودروی ایران هم به مدت چهار روز از ۹ تا ۱۲ اسفند در ۲۸ هزار مترمربع شامل ۱۸ هزار مترمربع سالن سرپوشیده و ۱۰ هزار متر مربع فضای باز در محل دائم نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور بزرگان صنعت خودرو در تراز جهانی با مشارکت صاحبان صنعت در حال برگزاری است.
در این نمایشگاه ۱۸۳ شرکت قطعه ساز ، ۱۲ شرکت خودروساز ، ۳۵ شرکت سازنده ماشین آلات، ۲۳ شرکت دانش بنیان، ۱۱ شرکت در بخش تست و آزمون، ۸ شرکت فعال در بخش انرژی، ۶ شرکت لیزینگ و فروش، ۷ شرکت خدمات پس از فروش و ۲۴ شرکت فعال در حوزه سرمایه‌گذاری حضور دارند.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است