پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۳۳
آخرین اخبار
25 مهر 1398 ، ساعت 18:11 625 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55416
مدیرکل فرهنگی آموزش و پرورش:

انتخابات شورای دانش‌آموزی الکترونیکی برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بیست و دومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی امسال برای نخستین بار به صورت الکترونیکی و با مشارکت وزارت کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از ایرنا ؛   علی رمضانی روز یکم آبان ماه امسال اولین دوره انتخابات الکترونیکی در مرکز استان ها با شعار «شورای دانش آموزی طلایه‌دار گام دوم انقلاب» برگزار خواهد شد که امید است همه استان ها همکاری لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: قرار است ۹ میلیون نفر از دانش آموزان در انتخابات شورای دانش آموزی در سراسر کشور شرکت کنند. با توجه به اینکه شورای دانش آموزی یکی از ارکان مدرسه است و در آیین نامه اجرایی مدرسه به طور صریح به آن اشاره شده،  اعضای این شورا به عنوان نماینده دانش آموزان می توانند در جلسات معلمان و مدیران مدارس کشور شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: این شورا در مدرسه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.  سالانه حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانش آموزان در انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت می کنند و ۷۲۰ هزار نفر به عنوان اعضای این شوراها  برگزیده می شوند که این خود یک ظرفیت ویژه است.  برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نیز برنامه های ویژه ای برای شوراهای دانش آموزی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: با توجه به شعار انتخابات امسال شوراهای دانش آموزی در کنار سایر تشکل ها، بیانیه ای را که مقام معظم رهبری خطاب به جوانان و نوجوانان در سالگرد ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی تحت عنوان گام دوم انقلاب صادر فرمودند؛ پیگیری می کنند.
وی ادامه داد: امسال در شوراهای دانش آموزی با همکاری بسیج دانش آموزی، سایر تشکل ها و اداره شاهد و ایثارگران، جشنواره ای تحت عنوان لاله های روشن برگزار می شود. سیاست آموزش و پرورش این است که در هر مدرسه یک شهید شاخص داشته باشیم و یک یادواره در زمینه شهید مورد نظر برگزار شود.
وی تصریح کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش استفاده از تمام ظرفیت های دانش آموزان است. با توجه به اینکه تمام واحدهای آموزشی و پرورشی دارای شوراهای دانش آموزی هستند؛ بنابراین شوراهای دانش آموزی ظرفیت ویژه‌ای دارند که در تمام واحدهای آموزشی حضور داشته باشند پس باید از این ظرفیت خوب به نحو احسن استفاده کرد.

طبق آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان (بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد)، تا ۲۳ مهرماه ۱۵  میلیون و ۱۳۸ هزار و۵۲۳ نفر اعلام شد، از این آمار، هشت میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۸۲ نفر در دوره ابتدایی، سه میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۷۳ نفر در دوره متوسطه اول و دو میلیون و ۶۸۹ هزار و ۳۴۴ نفر در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده‌ اند.

از میان آمار کل دانش آموزان ثبت نام شده؛ در دوره پیش دبستان ۷۳۳ هزار و ۲۲۴ نوآموز، در شاخه نظری یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۱۹ نفر، در هنرستان های  فنی و حرفه ای ۴۲۴ هزار و ۲۷ نفر و در هنرستان های شاخه کار دانش ۵۲۰ هزار و ۵۹۸ نفر ثبت نام کرده اند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است