جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۰:۴۱
آخرین اخبار
28 شهریور 1401 ، ساعت 16:43 133 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :72667
به دستور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و پشت درهای بسته؛

انتخابات هیئت‌رئیسه انتخابات اتاق اصناف شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد

انتخابات هیئت‌رئیسه اتاق اصناف شهرستان آستانه‌اشرفیه عصر امروز در حالی برگزار شد که رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مانع ورود خبرنگاران برای تهیه گزارش از روند انتخابات اتاق اصناف این شهرستان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، مصطفی مباشر امینی رئیس اداره صمت آستانه‌اشرفیه دلیل عدم حضور خبرنگاران برای ثبت و ضبط روند رأی‌گیری را بر عهده حراست اداره کل صمت استان گیلان نام برد که خواستار انتخابات به صورت غیرعلنی شده بود.

اگرچه بر اساس ماده ۵ قانون مطبوعات کشور که تأییدشده شورای نگهبان قانون اساسی است رئیس اداره صمت شهرستان آستانه‌اشرفیه بدون دلیل قانونی یک حق قانونی رسانه‌های شهرستان را جلوگیری و مانع ورود خبرنگاران  از روند رأی‌گیری شد.

بر اساس ماده ۵ قانون مطبوعات کشور «کسب و انتشار اخبار داخلی و خارجی که به منظور افزایش آگاهی عمومی و حفظ مصالح جامعه باشد با رعایت این قانون، حق قانونی مطبوعات است» حال سؤال اینجاست چطور رئیس اداره صمت از یک حق قانونی که قانون تصریح کرده است مانع ورود خبرنگاران می‌شود .

آیا صدور عدم حضور رسانه‌ها که در تمامی انتخابات روند رأی‌گیری اعم از خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی و شهر و روستا را پوشش می‌دهند از هر نهاد بالادستی که صادر شود و  منطبق بر قانون نباشد نوعی ترویج بی‌قانونی نیست  .

اگرچه رسانه‌های شهرستان مطالبه گری خود را از طریق مراجع دیگر پیگیری کردند و طی تماسی که با   فرماندار و مدیرکل اداره صمت نیز برقرار شد تا  مطالبه گری  و درخواست خود  را مطرح کنند  اما به تماس  تلفنی ما شاید به دلایل مشغله کاری و یا خارج از ساعت اداری پاسخگو نبودند.

به هر حال در پایان شمارش آرا نه از سوی رئیس اداره صمت بلکه به بهترین شیوه دموکراتیک و میدانی از اعضای روسای اتحادیه صنفی اخذ شد که بر اساس رأی‌های مأخوذه از روسای اتحادیه صنفی، آقای اسماعیل آقاجان پور با ۱۶ رأی، علی‌رضا اصغر نزاد با ۱۵ رأی، احمد صادقی با ۱۵ رأی، حمید علی نیا ۱۲ رأی، رحمان زاهدی ۱۱ رأی، علی‌رضا تیره دست ۹ رأی، حسین قلاح پور علی ۵ رأی و جمشید بخشوده ۳ رأی را به خود اختصاص دادند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است