پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۱۴
آخرین اخبار
17 بهمن 1394 ، ساعت 16:37 2,271 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10070
حجت الاسلام ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه :

انتخاب شغل و همسر دو انتخاب سرنوشت ساز زندگی انسانهاست

امام جمعه آستانه اشرفیه در دیدار کانون جوانان پیرو ولایت رشت با وی که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد گفت: ماا هرروز در معرض انتخاب هستیم و دو انتخاب شغل و همسر از انتخابب های سرنوشت ساز زندگی ماست.
به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی که در جمع جوانان و نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد سخن می گفت: به برنامه های آموزشی کمیته امداد و کمک به انتخاب رشته های تحصیلی بر پایه استعداد و علاقه مندی اشاره کرد و افزود : ما در دانشگاهها بالاجبار رشته های تعیین می کنیم که هیچ ارتباطی با علاقه مندی ما ندارد.
وی یکی از مشکلات فرهنگی و عامل مهم را ضعف ارتباط خانوادگی دانست و ادامه داد: اصلاً در جامعه دانشگاهی ما استعداد یابی انجام نمی گیرد و این که جوان راه یافته به دانشگاه ، ظرفیت آموزش و عالی را دارد که بهترین دوران جوانی خود را در دانشگاهها صرف کند.
حجت الاسلام ساجدی یاد آور شد : یکی از خدمات فرهنگی مهم این است که در انتخاب شغل و رشته های تحصیلی به نسل آینده آگاهی داده شود و مشورت ها بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای فرد باشد .

IMG_1435
امام جمعه استانه اشرفیه به پیچیدگی های ازدواج جامعه امروز پرداخت و خاطر نشان کرد : ما از رهگذر وسایل ارتباط جمعی در انتخاب همسر یابی فرزندان خود متاسفانه با شناخت و آگاهی کمک نمی کنیم و باید در این باره با رابطه صمیمانه و دلسوزانه به جوانان خود در انتخاب همسر کمک نماییم
در این نشست منصور ماجد مسئول فرهنگی و آموزشی کمیته امداد رشت به تشریح برنامه های کانون جوانان پیرو ولایت اشاره کرد و اگفت: این کانون در برگیرنده ۳هزار دانش آموز و یک هزاردانشجو است که از این تعداد ۸۰۰نفر عضو کانون جوانان پیو ولایت می باشند
وی درباره جزئیات برنامه های این کانون در حوزه شهرستانی رذشت ، کوچصفهان ، لشت نشاو خشکبیجار و خمام گزارش کاملی را ارائه داد.
لازم به یاد آو ری است که ۱۰۰نفر از جوانان کانون پیرو ولایت تحت پوشش کمیته امداد با زیارت حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) و حضور در حرم مطهر شهدای آستانه اشرفیه از مناطق گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

IMG_1420 IMG_1429 IMG_1438 IMG_1448 IMG_1453 IMG_1457

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است