جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۰۴
آخرین اخبار
18 تیر 1395 ، ساعت 18:02 1,877 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17663

انتقاد تند امام جمعه آستانه اشرفیه از پدیده شوم تکدی گری وارداتی در شهرستان

امام جمعه آستانه اشرفیه از پدیده شوم تکدی گری وارداتی به این شهرستان انتقاد کرد .

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی  با بیان اینکه در این شهرستان با پدیده بسیار بدی به عنوان متکدیان وارداتی مشاهده می شود گفت: این پدیده زشت اجتماعی که بعضاً نیز با خود دختران نوجوانی را به همراه دارند و در کوچه و محل ها و خیابانها رو به افزایش است می تواند عوارض اجتماعی را برای این شهرستان رقم بزند.

وی  با تصریح این نکته که مسئول پی گیری واقدام برای شناسایی و جلوگیری از متکدیان وارداتی کار سختی نیست   به کنایه گفت: من احساس می کنم که این شهرستان در آینده نه چندان دور مثل تهران ، متکدیان  در هر چراغ قرمزی جلوی خودرو ها رابگیرند و درخواست کمک کنند  ولی متوجه شدم که اصلاً در این شهرستان ما چراغ قرمز نداریم .

امام جمعه آستانه اشرفیه حضور سگ های ولگرد آن هم از نوع وارداتی را در کوچه و خیابانهای این شهرستان جزءدیگر دغدغه های شهروندان بر شمرد و از متولیان امور در این باره خواست که اقدام لازم را برای جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد  انجام دهند .

حجت الاسلام ساجدی به موضوع بسیج سازندگی  پرداخت و ماموریت این نهاد را احیای روحیه فرهنگ جهادی و انقلابی برای سازندگی و کمک به افراد جامعه به ویژه مناطق محروم برشمرد.

خطیب نماز جمعه  با بیان اینکه کمیته امداد کشور در یک تفاهم نامه  با سپاه پاسداران ساخت پناهگاه های کوچک با ابعاد ۵۰ الی ۶۰ متری را برای محرومان به بسیج سازندگی واگذار کرده  است گفت: ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان باید توسط بسیج سازندگی سپاه پاسداران گیلان انجام گیرد که سهم آستانه اشرفیه ۵۰ واحد مسکونی  می باشد.

وی با بیان اینکه تابستان فرصت خوبی برای دانش آموزان و دانشجویان برای فعالیت در بسیج سازندگی است  خاطر نشان کرد : این عمل  توفیقی برای این جوانان است تا خدمت به محرومان را درک کنند  و تاثیر تحول آفرینی  که این کار فرهنگی می تواند در شخصیت و منش آنها ایجاد کند بسیار بالاست.

امام جمعه آستانه اشرفیه خواستار هم افزایی نهادهای حمایتی و امدادی با موسسه های خیریه فعال در این شهرستان شد و بیان کرد : هر روز افراد زیادی به جاهای مختلف مراجعه کنند که بعضی ها مستحق نان شب  و بعضی ها  غیر مستحق هستند.

وی با اظهار تاسف از چنین وضعیتی در آستانه اشرفیه   و تاکید و توصیه به فرماندار این شهرستان  که ما می توانیم این دستگاه ها را ساماندهی کنیم و با یک بانک اطلاعاتی  و مراجعه به آنان ،  منابع موجود حمایتی  نهادها و موسسه های خیریه را به صورت عادلانه  بین مستحقان توزیع و پای افراد فرصت طلب  را از این منابع قطع گردانیم.

خطیب نماز جمعه به روز بهزیستی و تامین اجتماعی که از مقوله های مهم جوامع بشری برای کشورها اشاره کرد  و به تغییرات جامعه جوان ما به سمت سالمندی و اشاعه خانه سالمندان در جامعه گفت: زمانی که یک پدیده ای در جامعه ما مذموم بود  امروز خانوداه ها با امکانات کم و اشتغالات و ناتوانی در نگه داری سالمندان ، این بخش از خدمات برای سالمندان در جامعه ما توسعه پیدا کرده است.

حجت الاسلام ساجدی با بیان اینکه طی  ۲ سال اخیر در جهت بیمه سلامت  میلیون ها نفر زیر چتر حمایتی دولت از طریق صرفه جویی در یارانه ها قرار گرفتند گفت: اگرچه اقدام دولت در این راستا شایسته است ولی به لحاظ بیمه ای و خدمات اجتماعی وضعیت ما مطلوب نیست .

وی تصریح کرد : میلیونها نفر افراد بیکار در جامعه وضعیت خوبی ندارند و در این شرایط خدمات مربوط به تامین اجتماعی و بهزیستی بسیار اهمیت پیدا می کند.

امام جمعه آستانه اشرفیه تصریح کرد : وضعیت معیشتی بسیاری در جامعه خوب نیست و خیلی از افراد گرفتارند و آن چه شاخص خط فقر  است مبنا قرار دهیم خیلی از مردم ما زیر خط فقر هستند.

حجت الاسلام ساجدی به روز حجاب و عفاف پرداخت و با تشریح دوران رضا شاه در ایران و آتاتورک  در ترکیه برای کشف حجاب  گفت: اجرای سیاست  فرهنگی این دو در ترکیه منتج به لائیک شدن ارکان دولت و حتی شئون زندگی مردم ترکیه شد ولی  رضا خان نتوانست چندان موفقیتی در ایران داشته باشد اگر چه عمل رضا خان خدشه ای به جامعه مسلمان ایرانی وارد کرد ولی نتیجه ای نگرفت.

وی با اشاره به سالروز ورود مسلم بن عقیل به عنوان سفیر اباعبدالله الحسن به شهر کوفه و حمایت ۱۸هزار نفری کوفیان در نامه ای به امام حسین ( ع ) اظهار کرد :  بعد از ورود مسلم به کوفه و حوادثی که به وقوع پیوست و پیمان شکنی ها و بی وفایی مردم کوفه باعث شد که کوفه نماد پیمان شکنی و بی وفایی نسبت بگیرد.

امام جمعه آستانه اشرفیه به تخریب بارگاه ائمه بقیع توسط وهابیون  در سال  ۱۳۴۴ قمری هجری پرداخت و از عمل ناشایست این فرقه در فهم نادرست از اسلام را نکوهش کرد.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است