چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۹:۵۱
آخرین اخبار
10 آبان 1394 ، ساعت 16:59 1,571 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5858
رضا خشنود :

انسجام ملی بین مسئولین نظام و مردم رمز پیروزی است

سرهنگ پاسدار رضا خشنود در جلسه آموزشی پدافند غیر عامل شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی آستانه اشرفیه گفت: وحدت نظر و عمل در داخل کشور بین مردم و مسئولین سبب انسجام ملی و رمز پیروزی ماست.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، مدرس آموزش پدافند غیر عامل سپاه پاسداران  دستاوردهای قبل و بعد از دوران دفاع مقدس در حوزه های دفاعی ، علمی ، هوا و فضا ، سلول های بنیادی و …را مرهون خون شهیدان ، بصیرت مردم و رهبری امام ( ره ) و مقام معظم رهبری نام برد و اظهار کرد: الگو شدن ایران اسلامی برای سایر ملل آزاده جهان در سایه قدرت دفاعی ایران باعث شده است که استکبار جرئت حمله کردن به ایران را نداشته باشد.
این رزمنده دوران دفاع مقدس ، مقاومت ، پویایی و دفاع همه جانبه را از شرایط یک حکومت اسلامی دانست و افزود : در دوران دفاع مقدس بیش از ۳۶ کشور جهانی برای ضربه زدن به انقلاب در کنار صدام قرار گرفتند و تجهیزان لجستیکی ، پشتیبانی و اطلاعاتی را در اختیار مزدور خود، صدام عفلقی قرار می دادند.
وی آمادگی در مقابل هر گونه تهاجم احتمالی دشمن را ضروری دانست و یاد آور شد : دنیا از سال ۱۹۴۵ تا سال ۲۰۱۵ فقط سه هفته جنگ را به خود ندیده است و باید این آمادگی که جنگ یک پدیده اجتماعی است که انسانها با آن درگیر هستند وجود داشته باشد .

IMG_0077 IMG_0080
وی یکی از علل جنگ های امروزی در دنیا را قائل نبودن دولت های استکباری به حق خود و تجاوز به کشورهای آزاده برای کسب منافع ملی و ایجاد تفرقه بین فرق مذهبی از سوی استکبار و دشمن بشریت به ویژه امریکا عنوان کرد و ضرورت آمادگی مردم ایران را برای کاهش آسیب های اجتماعی از پدیده ها و تهدیدها ی دشمن مهم دانست.
رضا خشنود در ادامه ضمن یاد و خاطره دانش آموزان شهید و هفته بسیج دانش آموزی و سالروز شهادت حسین فهمیده مباحث آموزشی خود را بر محور پدافند عامل و غیر عامل و تفاوت آن با دفاع غیر نظامی و آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه برای حاضران تشریح و گرفتن ابتکار عمل را از دشمن از اهداف پدافند غیر عامل برشمرد.
در ابتدای این نشست آموزشی محمد حسن خواه بخشدار مرکزی درباره ضرورت آمادگی شوراهای اسلامی و دهیاران درباره ابلاغیه وهشدار های مدیریت بحران با توجه به ورود هوای سرد به شمال کشور ومشکلات ناشی از ریزش باران آمادگی شوراها و دهیاران روستایی برای تشکیل تیم مدیریت بحران ، و ضرورت یادگیری آموزش های پدافند غیرعامل و مشکلات و معضلات روستاها مطالبی را بیان کرد.

IMG_0062 IMG_0063 IMG_0065 IMG_0066 IMG_0067 IMG_0068 IMG_0069

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است