چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۲۷
آخرین اخبار
2 آذر 1394 ، ساعت 07:14 1,559 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6776

اولویت رسیدگی به لایحه شفاف سازی انتخاباتی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به جلسه عصر امروز درباره اولویت بخشی به لایحه شفاف سازی مالی انتخابات گفت: هیئت رئیسه تصویب کرد که این لایحه نسبت به طرحها و لوایح دو فوریتی که مدتهاست در دستور کار مجلس قرار گرفته، اولویت یابد.

به گزارش جلال شرق ،

به گزارش جلال شرق ، عبدالرضا مصری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه ما در لیست دوفوریتی های خود، حدود ۲۰ طرح دو فوریتی داریم که بنا بر آیین نامه داخلی مجلس باید به صورت نوبتی مورد بررسی قرار گیرد، امروز در این جلسه مطرح شد که در صورت موافقت نمایندگان برای این لایحه یک اولویت قائل شویم و فردا قید دو فوریت بررسی آن در صحن علنی مجلس برای رأی گیری مطرح شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دستور صحن مجلس از قبل تعیین و منتشر شده است اظهارداشت: با توجه به اینکه دستور این هفته اعلام و حدود ۲۰ طرح دو فوریتی ثبت شده است باید ببینیم که  آیا از نظر آیین نامه ای می توانیم دستورات را تغییر دهیم و بررسی طرحها را جابجا کنیم.

مصری در ادامه با اشاره به اعتراض برخی نمایندگان در خصوص طرحهای پیشنهادی خود که در نوبت بررسی قرار دارد اظهارداشت: برخی نمایندگان معترض هستند و معتقدند که باید نوبت رعایت شود، اما ما با آنها صحبت کرده ایم که با توجه به حساسیت این لایحه، در اولین فرصت آن را مورد بررسی قرار دهیم.

وی در ادامه اظهار داشت: پس از مطرح شدن این لایحه در صحن مجلس، اگر نمایندگان به دو فوریت آن رأی مثبت بدهند، لایحه به کمیسیون تخصصی ارجاع  می شود و پس از ۴۸ ساعت مجدداً در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

مصری افزود: اما اگر نمایندگان به یک فوریت آن رأی دهند، لایحه به کمیسیون ارجاع داده می شود و کمیسیون زمان بیشتری را برای بررسی این طرح اختصاص می دهد.

وی اظهار داشت: به صورت معمول نمایندگان به طرحها و لوایحی که دارای چند بند و ماده است ، به صورت یک فوریتی رأی می دهند تا مطالعات کارشناسانه و تطبیقی انجام و نظر مرکز پژوهشهای مجلس و سایر کارشناسان خبره اتخاذ و نظر نهایی اعلام شود.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است