پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
28 بهمن 1395 ، ساعت 18:14 1,660 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :26524

اولویت های برف روبی در ستاد بحران لنگرود معلوم شد

با اعلام گزارش هواشناسی مبنی بر بارش برف در روزهای جمعه و شنبه ستاد مدیریت بحران شهرستان لنگرود با حضور فرماندار، معاونان و مسوولین شهرستان تشکیل جلسه داد.

به گزارش  جلال شرق ، در این جلسه فرامرز مصطفوی معاون عمرانی فرماندار لنگرود به بیان میزان آمادگی و امکانات شهرستان لنگرود برای مقابله بابحران برف پرداخت و سهم مدیران دستگاه‌های مختلف را در مدیریت بحران برف برشمرد.
مصطفوی گفت :از هم اکنون تدارک و پذیرایی برای جاماندگان پیش بینی و مکان مناسب برای استقرار این افراد از سوی هلال احمر، اداره اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی تعیین گردد.

وی همچنین افزود :جایگاه های سوخت پیوسته رصد شده و از فردا بنزین در جایگاه ها ذخیره سازی شود.

معاون عمرانی فرماندار توجه به اولویت ها را خاطر نشان کرد و اظهار داشت :اولویت اول برف روبی محل های عبور و مرور، مراکز انتظامی امنیتی، اورژانس، هلال احمر، نانوایی ها و جایگاه های سوخت باشد. وی اضافه نمود :رسیدگی فوری به تیر برق های شکسته و پارگی احتمالی سیم برق ها حتما مدنظر قرار گیرد.
اعلام شرایط و وضعیت جوی و اطلاع رسانی به مجموعه دامپروری، پرورندگان آبزیان،گلخانه داران از سوی جهاد کشاورزی و اطلاع رسانی به صاحبان صنایع به ویژه در شهرک های صنعتی از دیگر تاکیدات معاون فرماندار لنگرود بود.

وی همچنین توجه به ایستگاه های سوخت جهت جلوگیری از افت گاز را از اولویت های اداره گاز عنوان نمود. پخت نان با تمام ظرفیت، استقرار ماشین آلات برف روبی در خیابان ها و جاده هااز ساعات اولیه بارش برف و تجهیز ماشین آلات با زنجیر چرخ همچنین حضور دهیاران در حوزه فعالیت خود از دیگر موارد مطرح شده در جلسه ستاد بحران امروز بود.
معاون فرماندار در پایان تاکید نمود :حسب دستور فرماندار ، مرخصی تمام مدیران تا اطلاع ثانوی لغو می باشد.
در ادامه جلسه و پس از گزارش مدیران دستگاه‌های مختلف درخصوص میزان آمادگی برای مقابله با بحران برف فرماندار لنگرود طی سخنانی ضمن اشاره به وحدت و برنامه ریزی مدیران شهرستان در برف گذشته اظهار داشت :باید تجربه مدیران بیشتر و آمادگی رویارویی با حوادث بهتر گردد.وی هدف از تشکیل ستاد بحران را مشرف و مسلط بودن مدیران بر حوادث اعلام و عنوان کرد :لازم است قبل از وقوع هر حادثه یا رخدادی برنامه ریزی کنیم و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم.
سید رضا جوادپور بابیان اینکه بسیج امکانات خوبی را داراست تصریح کرد :می توان از ظرفیت بسیج در شرایط بحران استفاده نمود.

گزارش: سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است