پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
26 مهر 1396 ، ساعت 20:46 2,617 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :33295

اولیا با تشکیل کارگروه تخصصی خود می‌توانند مشکل مدرسه را حل خواهند کرد

رئیس  آموزش‌وپرورش  استانه اشرفیه در همایش  هفته پیوند اولیا و مربیان آستانه‌اشرفیه خواستار تشکیل کارگروه تخصصی اولیا برای حل  مشکل مدارس شد

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق ، محمد رضا سیرتی با بیان اینکه خانه و مدرسه دو بال یک پرنده هستند گفت:  اگر هریک  از این بال ها نواقصی در ان حادث شود  مسلماً عرضه تعلیم و تربیت دچار نقصان خواهد شد.

وی  به نقش حضور اولیا در مدارس و احساس مسئولیت‌پذیری دانش آموزان از ورود اولیای آنان به مدارس محل تحصیلشان  اظهار کرد :استفاده درست دانش آموزان از فضای مجازی که امروز تا ۷ساعت کار روزانه آن‌ها را به خود مشغول کرده است نیاز به همکاری اولیا و مدارس است که با کمک گرفتن از این دو عنصر مؤثر می‌توانیم به رفتارهای کودک خود در فضای مجازی نظارت کنیم.

رئیس آموزش‌وپرورش خو استار ارتباط دوستانه اولیا با فرزندانشان شد وضمن اشاره  به ارتباط دوسویه اولیا  با مدارس افزود :احساس تعهد اولیا و مربیان می‌تواند درروند موفقیت دانش آموزان مؤثر باشد و پی گیری و توانایی اولیا در طی کردن موفقیت‌های دانش آموزان برای نیل به اهداف متعالی آموزش و پرورش بسیار تأثیرگذار است.

سیرتی ادامه داد:اولیا با تشکیل کارگروه تخصصی ، می‌توانند مشکلات مدارس را حل کنند وفقط  به دنبال نقش دولت در حل مسائل مربوط به مدارس محل تحصیل فرزندان خود نباشند

مدیر آموزش‌وپرورش فقر فرهنگی ؛ و عدم شناخت بعضی از اولیا را با مسائل آموزشی ، یک آفت  خواند و با اشاره به فقر معیشتی بعضی از اولیا و دانش آموزان افزود:همه انسان‌ها در برابر دانش آموزان خود احساس مسئولیت می‌کنند ولی گاهی اولیای دانش آموزان استطاعت مالی  لازم را برای ادامه  تحصیل فرزندان خود ندارند.

وی سنین ۷ تا ۱۴ سالگی را دوران کشف استعداد دانش آموزان نام برو و گفت:اگر در این دوران این استعدادها شناسایی نشوند باعث بعضی از بروز مشکلات در دانش آموزان می‌شود.

گفتنی  است دراین همایش که در دبستان شاهد پرند آور  با حضور جمعی از مسئولین و شورای شهر آستانه اشرفیه برگزارشد  پس از نواخته شدن زنگ هفته اولیا و مربیان توسط امام جمعه شهرستان و اجرای یک سرود کر  ،  از ۶ نفر اعضای انجمن اولیا و مربیان  نمونه شهرستان و ۴ همکار آموزشی  دبستان شاهد پرند آور تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است