چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
30 مهر 1395 ، ساعت 16:13 1,916 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :23675
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

اولین بار واژه «امام» را دکتر حسن روحانی در سال ۵۶ برای امام خمینی (ره) به کاربرد/ پیاده‌روی اربعین، یک مانور بزگ جهان تشییع است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اعلام کرد:  اولین بار واژه «امام» را دکتر حسن روحانی در سال ۵۶ در مجلس ارتحال سید مصطفی خمینی برای امام خمینی (ره) به کاربرد.

به گزارش جلال شرق، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به آیه ۵۷ سوره مائده و پرهیز اهل کتاب از دوستی با منافقین و افرادی که دین را به تمسخر می‌گیرند گفت: منافقین و تمسخر کنندگان دین گروهی هستند که اعتقادات مسلمانان و اسلام را امری بی‌فایده و فاقد یک غرض عقلایی به‌حساب می‌آورند.

وی بابیان اینکه اگرچه این گروه در ظاهر ادعای همراهی دارند ولی قابل‌اعتماد نیستند اظهار کرد: خدای باری‌تعالی در این آیه می‌فرماید این گروه از افراد را به‌عنوان دوست خود برنگزینند.

ساجدی به‌ضرورت فعال کشور در عرصه‌های بین‌المللی و مراودات سیاسی پرداخت و خاطرنشان کرد: در این ارتباطات فعال در عرصه سیاسی با کشورها باید مراقب نفوذ دشمن به‌ویژه نفوذ فرهنگی وی بود زیرا دشمن باارزش‌ها و اصول اعتقادی و سیاسی چارچوب نظام اسلامی ما مخالف است و مترصد فرصت است تا به ما ضربه بزند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه کفار و منافقین دین را بازیچه می‌پندارند افزود: پرهیز از دوستی با منافقین و کفار یکی از مصادیق ایمان حقیقی است.

خطیب نماز جمعه به‌روز ۱۹ ماه محرم و حرکت کاروان اسرای کربلا به شام اشاره کرد و درباره حرکت اسرا و انتقال سرهای شهیدان کربلا قبل یا بعد و یا در حین حرکت اسرا از کوفه به‌سوی شام با توجه به روایت‌های متعدد نقل‌شده مطالبی را بیان کرد.

ساجدی به سالروز ارتحال حاج مصطفی خمینی در سال ۵۶ هجری شمسی پرداخت و وی را یکی از فقهای ممتاز حوزه علمیه قم و نجف برشمرد

وی بابیان اینکه امام پس از ارتحال مشکوک پسر بزرگ خود، جزع‌وفزع نکرد و این اتفاق را از انفاق خفیه الهی می‌دانست و: حاج مصطفی خمینی، امید آینده اسلام و انسانی که سرشار از ذوق ، صاحب آثار متقن در فقه و دارای منزلت علمی بود برشمرد

ساجدی به مراسم اربعین حاج مصطفی خمینی در شهر قم در سال ۵۶ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور فعلی ایران دریکی از مجالس عزای فرزند امام که سخنرانی می‌کرد برای اولین بار عنوان امام را برای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران به کاربرد.

خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه بخش مهمی از مطالب خطبه دوم خود را درباره قرارداد کاپیتولاسیون اختصاص داد و نقش امام را در لغو این قرارداد ذلت‌بار سیاسی که منجر به مصونیت قضایی اتباع کشورهای بیگانه به‌ویژه امریکا می‌شد برشمرد.

وی ضمن اشاره به دیدار نخبگان جوان با رهبر انقلاب طی چند روز اخیر، فرار مغزها را از کشور یکی از آسیب‌های مهم نظام عنوان کرد و اظهار کرد: متأسفانه بهترین استعدادهای ما که در نظام آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها با هزینه بیت‌المال پرورش و تقویت می‌شوند در مرحله بازدهی به انحای مختلف جذب کشورهای دیگر می‌شوند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به توصیه رهبری در خصوص اتخاذ تصمیم‌گیری‌های درست برای فراهم ساختن امکانات لازم برای نخبگان جامعه اشاره کرد و از متصدیان کشور خواست با حفظ این استعدادها در کشور، آنان قادر باشند با اختراعات خود به منافع ملی و کشور بهره‌رسانی کنند.

ساجدی در بخش دیگری از خطبه دوم به سیاست‌های ابلاغی کلی نظام در بخش انتخابات از سوی مقام معظم رهبری پرداخت و درباره صیانت از آرای مردم، سلامت انتخابات، حق آزاد انتخاب مردم به‌عنوان حق‌الناس، عدم ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در انتخابات سخنانی بیان کرد.

ساجدی پیاده‌روی اربعین حسینی را یک مانور بزرگ جهان تشییع نام برد و با توجه به پذیرایی زایران پیاده اربعین حسینی از سوی موکب‌های مستقر در کربلا و نجف از مردم خواست به ستاد کمک‌های زائرین این شهرستان که با راه‌اندازی دو موکب در کربلا و نجف در خدمت زائران اباعبدالله الحسین هستند همیاری و مشارکت داشته باشند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در پایان از تلاش‌های مسئولین این شهرستان و همگامی مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال ۹۵ تقدیر و آز آنان خواست در فرصت باقی‌مانده نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام کنند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است