پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
9 تیر 1396 ، ساعت 19:09 1,710 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :30028
فرماندار آستانه‌اشرفیه :

اگر از حدود و مسیر خود در بخش‌های حقوق قانونی ، مدنی ، سیاسی ، اجتماعی و … تعرض کنیم درواقع به حقوق و مسیر دیگران آسیب رسانده‌ایم.

 فرماندار آستانه‌اشرفیه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: راهپیمایی روز قدس ،اقتدار نظام را در حمایت از مستضعفین و مردم مظلوم فلسطین به رخ جهانیان کشید.

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری  که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در تریبون نماز جمعه سخن می‌گفت با تبریک و تسلیت شهدای هفتم تیر  و شهادت مظلومان شهید بهشتی  فرارسیدن ۱۰ تیرماه روز صنعت ، معدن و تجارت را که در عرصه اقتصاد و صنعت  نقش دارند تبریک گفت.

وی قبل از اشاره به مباحث موضوع صحبت خود درباره روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به عرصه‌های مختلف شهروندی از بعد حقوق و تکالیف پرداخت  و اظهار کرد : اگر از حدود و مسیر خود در بخش‌های حقوق قانونی ، مدنی ، سیاسی ، اجتماعی و … تعرض کردیم  درواقع به حقوق و مسیر دیگران آسیب رسانده‌ایم.

حیدری به برگزاری دو مرحله از انتخابات طی سال ۹۴ و ۹۶  اشاره کرد و بیان کرد : در همه مراحل  انتخابات ، مجموعه شورای تأمین شهرستان با تلاش شبانه‌روزی خود فارغ از جناح‌های سیاسی همه جزییات احتمالی را بررسی و تمهیدات لازم را برای باشکوه برگزار کردن برنامه‌ریزی  کردند.

 فرماندار آستانه‌اشرفیه ضمن تمجید  از امامان جمعه و جماعات ، گروه‌ها و نهادها و کاندیداها که به حقوق و تکالیف خود عمل کردند میزان مشارکت ۹۴ درصدی مردم این شهرستان را عزت ایران و مقام معظم رهبری نامید.

حیدری راهپیمایی روز قدس را  اقتدار نظام در حمایت از مستضعفین و مردم مظلوم فلسطین نام برد که به رخ جهانیان کشیده شد و از ستاد و کارگروه‌های مختلف  که با تقسیم‌کار در ایجاد امنیت مردم تلاش می‌کنند تقدیر کرد

 فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اقتصاد مقاومتی  به سیاست‌های ارائه‌شده در بخش کشاورزی و صنعت را قابل دفاع ندانست و گفت: قبل از فرارسیدن فصل زراعی  ما توانستیم انهاری که ۱۸ سال لایروبی نشده بود  آماده و امسال هیچ نوع تنش آبی در بین کشاورزان نداشتیم .

وی از اختصاص ۱۸ میلیارد تومان به‌عنوان سرمایه در گردش شهرک‌های صنعتی نام برد که با نشست کارگروه‌های رفع موانع تولید  اقدامات لازم انجام گرفت  و درباره سیاست‌گذاری‌های شهرستان در این بخش  افزود : در شهرستان با توجه به شرایط  موجود جامعه ، تمهیدات لازم اندیشه شد و سیاست‌هایی تعریف‌شده در بخش صنعت اجرا و الحمدالله نتایج خوبی هم حاصل شد

حیدری ضمن بیان  عدم توفیق این شهرستان در بخش در خصوص اهمیت وحدت در موفقیت  گفت : یک نکته کلیدی در این موضوع وجود دارد و آن این است که همه قوا و نیروها و صاحبان جایگاه و خرد و اندیشه بایستی متحد شوند و با اجماع سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند و هر کس بجای سؤال از دیگری باید برای خود و مجموعه خود نقشی تعریف نماید تا بتواند مفید واقع شود.

حیدری  به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اشاره کرد و خاطرنشان کرد :  سرمایه‌گذاری از واجبات ایجاد اشتغال است و بخش خصوصی درجایی ورود می‌کند که فضای درگیری و تنش شکل نگیرد و اینجاست که بحث ضرورت اجماع و پرهیز از تفرقه نمایانگر می‌شود.

فرماندار آستانه‌اشرفیه قاچاق مواد مخدر را چهارمین تجارت بین‌المللی در دنیا است  نام برد که پس از تجارت نفت ، سلاح و توریسم بیشترین حجم مبادله را به خود اختصاص داده است .

 وی موضوع مواد مخدر و روان گردانها را از بزرگ‌ترین بلاهای خانمان‌سوز و منشأ بسیاری از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی معرفی کرد که در کنار بحران‌های فقر ، نابودی محیط‌زیست و تهدیدات هسته‌ای به‌عنوان بحران چهارم و بزرگ‌ترین معضل هزاره سوم مطرح است

 فرماندار آستانه‌اشرفیه مبارزه با مواد مخدر را که علاوه  بر هزینه‌های مالی ، اطلاعاتی ، نظامی ؛ امنیتی و اطلاعاتی برای کشور داشته است ، ایران اسلامی  برای مبارزه با سوداگران مرگ نه در ایران بلکه برای کل جهان تاکنون ۳هزار ۷۲۰ شهید و ۱۲هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده است

وی بابیان اینکه سالانه بیش از ۵۰۰تن مواد مخدر در ایران کشف می‌شود افزود :  امروزه در دنیا امروز به‌جای خشخاش و تریاک بیش از ۵۰۰نوع مواد صنعتی اعتیادآور تولید و پخش می‌شود  که مصرف آن ، آثار زیان‌بار اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی زیادی  را به دنبال دارد.

.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است