پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
28 آگوست 2015 ، ساعت 12:06 821 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2096
صادق زیبا کلام

اگر توافق در دوره احمدی نژاد بود گوش فلک را پاره می کردند

به گزارش جلال شرق ، صادق زیبا کلام در گفتگو با ایلنا اشاره کرد: بیشترین دغدغه جناح تندرو سیاسی است تا منافع ملی. در ایران خیلی افراد که مخالف توافق هسته‌ای هستند٬ این سوال را با خودشان مطرح می‌کنند که چرا آقای روحانی؟ چرا آقای ظریف؟ چرا اصلاح طلبان؟ آنها با خود می‌گویند چرا نفع توافق هسته‌ای به جیب ما نرود. می‌خواهم بگویم برای مخالفان توافق تفاوتی ندارد که اوباما دموکرات باشد یا جمهوری‌خواه٬ اما برای خیلی از مخالفان هسته‌ای این مسئله کاملا متفاوت است. یعنی اگر این توافق در دوره آقای احمدی‌نژاد یا جلیلی انجام می‌شد٬ الان گوش فلک را کر کرده بودند که یک‌بار دیگر در دهان استکبار کوبیدیم؛ یک بار دیگر آمریکا را شکست دادیم و… اما چون رقیب سیاسی آنها این گل را زده بود٬ نمی‌توانند این موضوع را بپذیرند که حرکتی به سود منافع ملی انجام شده است.

 این فعال سیاسی تصریح کرد: چیزی که لحاظ نمی‌شود این است که چه چیزی به سود منافع ملی است؛ بلکه همه می‌گویند چه چیزی به سود جناح و حزب ماست. اگر به فرض مثال آقای جلیلی یا قالیباف در انتخابات پیروز شده بود٬ موضع‌گیری تندرو‌ها خیلی تفاوت می‌کرد. از این مسئله شما می‌توانید جلو‌تر بیایید و به نگرانی‌های جناح تندرو برسید.

 زیباکلام در پاسخ به اینکه این مخالفت‌ها چقدر سیاسی است٬ خاطرنشان کرد: خیلی واضح می‌گویم اگر مذاکرات سال ۹۵ یا سال گذشته انجام شده بود که با انتخابات فاصله داشت٬ مسلما وضع بسیار متفاوت بود و این‌طور حمله به توافق صورت نمی‌گرفت.کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است