جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
3 آبان 1395 ، ساعت 18:09 2,001 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :23751
فرماندار آستانه‌اشرفیه در جمع نیروهای نظامی و انتظامی :

ایجاد رخنه در اتحاد مردم و حاکمیت، یک آفند غیرعامل است+ تصاویر

فرماندار آستانه‌اشرفیه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در صبحگاه مشترک نیروی‌های نظامی و انتظامی این شهرستان گفت: ایجاد رخنه در اتحاد مردم و حاکمیت، یک آفند غیرعامل است.

به گزارش جلال شرق، رحیم حیدری بابیان اینکه یکی از محورهای اساسی موضوع امنیت ملی، بحث پدافند غیرعامل است اظهار کرد: به‌کارگیری اصول و معیارهای پدافند غیرعامل می‌تواند به تکمیل زنجیره دفاعی کمکی مؤثر و قابل‌توجه نماید.

وی ایجاد رخنه در اتحاد مردم و حاکمیت را، یک آفند غیرعامل توسط دشمن توصیف کرد و افزود: ایجاد بحران کاذب اقتصادی، انتشار شایعه گسترش بیماری مانند بیماری سا رس در آسیای شرقی که اقتصاد کشورهای شرق آسا را به زمین زد یک نوع آفند غیرعاملی است که توسط رسانه‌های دشمن به‌ویژه امریکا اجرا می‌شود.

حیدری، جنگ رسانه‌ای را یک آفند غیرعامل نام برد و راه مقابله و آمادگی با آفند غیرعامل را بسیار سخت توصیف کرد که نیازمند مهارت‌های بسیار بالایی است که در این زمینه آموزش مدیران کشور دارای حائز اهمیت است.

فرماندار آستانه‌اشرفیه هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل را کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی، تأسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس کشور نام برد که در شرایط بحرانی ناشی از جنگ به وجود می‌آید.

وی استتار، اختفا و ایجاد سرپناه برای تأسیسات مهم و استراتژیک را از پدافندهای غیرعامل نام برد که سیستم‌های ضد هوایی، هواپیماهای رهگیر و نیروهای های مسلح مسئولیت بر عهده پدافند عامل است درحالی‌که در پدافند غیرعامل همه نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی نقش مؤثری را بر عهده می‌گیرند.

در این مراسم فرماندهی نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه طی سخنان کوتاهی از حضور مسئولین در صبحگاه مشترک تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش جلال شرق، در این مراسم پس از ادای احترام به شهیدان نیروی انتظامی شهرستان، پرچم جمهوری اسلامی توسط یگان تشریفات برافراشته شد

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است