یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
29 تیر 1395 ، ساعت 17:35 1,430 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18345

ایران تاکنون به همه تعهدات خود در قبال برجام عمل کرده است


نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل گفت:با گذشت یک سال از حصول توافق هسته ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ (برجام)، تهران بطور آشکار به همه تعهدات خود در قبال این توافقنامه عمل کرده است.

 به گزارش جلال شرق،«سامانتا پاور» در نشست روز دوشنبه شورای امنیت که برای بررسی موضوع عدم گسترش سلاح ها برگزار شد، با ذکر اینکه ایران تاکنون به همه تعهدات خود در قبال برجام عمل کرده است، اجرای این تعهدات از سوی ایران را مایه پیشرفت صلح و امنیت جهانی و سبب خرسندی کشورش ذکر کرد.

وی، خروج بیش از ۹۸ درصد از اورانیوم غنی شده ایران به خارج، تعطیلی راکتور های اراک و از کار افتادن ۲ سوم از سانتریفیوژ های ایران نشانه های بارزی از پایبندی ایران به مفاد این توافقنامه دانست و افزود که در سایه نظارت های آژانس بین المللی هسته ای بر فعالیت های هسته ای ایران، کشورش بطور مستمر در جریان این برنامه ها بوده و تاکنون شاهد هیچگونه عدولی از سوی ایران نبوده است.
پاور در ادامه تصریح کرد که آمریکا رویکرد سریع ایران به اجرای تعهدات خود در قبال برجام را تایید و نسبت به آن ابراز خرسندی می کند و مدعی شد که همین رویکرد ها موجب پیدایش تغییرات محسوس واقعی شده که بی تردید به پیشرفت صلح و امنیت جهانی که هدف اولیه شورای امنیت سازمان ملل است کمک شایانی کرده و جهان در سایه این توافق امن تر است./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است