یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
10 تیر 1401 ، ساعت 15:18 255 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71039

بازدید معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها سازمان محیط زیست از بندر کیاشهر

معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها سازمان محیط زیست ، از اسکله بندرکیاشهر با محوریت توسعه صیادی و گردشگری

بازدید کرد.

به گزارش جلال شرق ،  دراین بازید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر خواستار تغییر اسکله گردشگری به صیادی شد و اظهارکرد : نماینده محیط زیست در سال ۱۴۰۰ موافقت خودرا باوجود اینکه ۸۰٪ ظرفیت موجود دراسکله گردشگری و ۲۰ ٪صیادی  باشد ، اعلام کرده است  و نگاه من این است که ظرفیت گردشگری اینجا بیشتر از ظرفیت صیادی است

ابراهیم نجفی اسپیلی  افزود : در بندر کیاشهر ۴خروجی فاضلاب به تالاب وصل می شود که طبق گفته مشاور محیط زیست اگر آب راه لایروبی شودتالاب خشک می شود بنابراین دراین راستا محیط زیست  که خود مدعی است  اجازه لایروبی را نمی دهد چرا که با ۴ تصفیه خانه شاید به صورت موقت مشکل فاضلاب حل شود .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به دغدغه مردم کیاشهر که به این نتیجه رسیدند  بازدیدهای مختلف دربندرکیاشهر بدون نتیجه صورت می گیرد خواستار خروجی بازدید مسئولان کشوری شدو گفت: سازمان محیط زیست  با اعلام کاربری می تواند که  آیا بندر کیاشهر گردشگری  است یا بندر صیادی ؟ و به صورت مکتوب  آن را ارائه شود که حداقل استفاده ازاین موضوع برای بندرکیاشهر شود.

رضا زمانی مدیر کل محیط زیست استان گیلان نیز با تاکید بر حفاظت ، بهره برداری خردمندانه و مشارکت ذی النفع گفت : نگاه محیط زیست طرح مبنی بر گردشگری حفاظتی است ودرتلاش هستیم که از این نعمت خدادادی با نگاه گردشگری و حافظتی بهره برداری خردمندانه داشته باشیم .

حجه الاسلام والمسلمین نصرت امیدی ؛ امام جمعه شهر ضمن تشکر از حضور مسئولین تسریع در اجرای اقدامات طرح مورد نظر را خواستارشد تا مردم نتیجه و خروجی از حضور مسئولین را شاهد باشند

مجتبی ذوالجودی ؛ معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها سازمان حفاظت از محیط زیست نیز اعلام نتیجه را به نشست در استان و طبق اسناد موجود در محیط زیست و بررسی موارد آن بیان داشت .

در ادامه شهروندان هریک به شرح مواری چون بسته بودن راه دریا از پیست موتور سواری و محدودیت های زیست محیطی پرداختند .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است