پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۲۳
آخرین اخبار
13 اسفند 1394 ، ساعت 19:27 2,626 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11584

بازدید میدانی از صیدگاه ماهیان مولد در پارک ملی بوجاق و دهانه سفید رود

در آستانه فرارسیدن صید ماهیان مولد استخوانی در دهانه سفید رود منشعب به دریای خزر برای بررسی چالش ها و مشکلات منطقه بازدید میدانی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین حفاظت محیط زیست و پارک ملی بوجاق انجام گرفت.

به گزارش جلال شرق ،  پس از بازدید از محل کارگاه صید ماهیان و بررسی امکانات صید و صیادی از پارک ملی بوجاق در طول مسیر سفید رود به طرف دریا بازدید انجام گرفت و نکات لازم توسط مسئولین زیربط ارائه شد.

همچنین رئیس اداره شیلات شهرستان آستانه اشرفیه گزارشی را از روند صید ماهیان برای تولید ماهیان مولد در مراکز تکثیر استان گیلان ارائه داد.

حمیدرضا سلیمانی در این بازدید به خبرنگار جلال شرق گفت : صید ماهیان مولد هر ساله از نیمه دوم اسفند ماه شروع و تا  پایان نیمه اول اردیبهشت ادامه می یابدو در صید ماهیان مولد بیش از ۲۰ نفر از صیادان منطقه که عضو شرکت های تعاونی صید و صیادی و یا اتحادیه مربوطه می باشند شرکت دارند.

وی افزود : در سال گذشته بالغ بر ۲۳ هزار قطعه ماهی مولد استخوانی صید گریدی که برای استفاده و تکثیر به کارگاه شهید انصاری رشت و سیاهکل تحویل داده شد.

سلیمانی تصریح کرد : ماهیان صید شده در دهانه سفید رود از لحاظ کمیت و کیفیت و تنوع ژنتیکی بهترین نوع ماهیان استخوانی خطه شمال کشور است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است