چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۳۲
آخرین اخبار
15 دی 1394 ، ساعت 12:41 2,121 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8670

بازدید کاروان خبری فجر از دستاوردهای پارک علم و فناوری گیلان

به گزارش جلال شرق ، رئیس پارک علم و فناوری گیلان دقایقی پیش در جمع خبرنگاران کاروان خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر این استان با ذکر خاطراتی از روزهای نخست انقلاب، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون افراد زیادی به انقلاب خیانت کردند و موجب عبرت دیگران شدند.

مجید متقی‌طلب افزود: این امر ثابت کرد جمهوری اسلامی ایران باید روی پای خود بایستد و  طبق فرمایش مقام معظم رهبری سرمایه علمی این کشور بی‌پایان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به منویات رهبری در راستای جدی گرفتن بحث علمی و پیشرفت در کشور، تصریح کرد: مدیران باید به این باور برسند و در راستای پیشرفت علمی بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان به فعالیت این مرکز اشاره کرد و افزود: پارک علم و فناوری هنوز به حمایت، تقویت زیرساخت‌ها و… نیاز دارد.

وی به مسئولیت پارک علم و فناوری گیلان در برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش در تهران اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته در بخش تولید ماشین‌آلات چهار میلیارد تومان قرارداد بستیم که اگر آنها را از خارج وارد می‌کردیم تنها بخشی از آن ۹ میلیارد تومان هزینه می‌شد.

متقی‌طلب هدفمند کردن علم و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را مورد استقبال وزارت علوم عنوان کرد و گفت: تولید علم باید به تولید ثروت منجر شود تا مردم اثرش را ببینند.

وی از برگزاری کارگاه طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی از ۲۱ تا ۲۵ دی ماه جاری با حضور ۱۵ کشور اسلامی در هتل معین فومن خبر داد و گفت: این کارگاه قرار بود در تهران برگزار شود که به دلیل آلودگی هوا در گیلان برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان گزارش‌دهی را وظیفه تمام مسئولان و از دغدغه‌های امام راحل دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگاری همواره از مباحث مهم بوده و پارک علم و فناوری سعی دارد در افزایش ارتباط با این قشر بکوشد.

وی خواستار انعکاس اخبار پارک و دستاوردهای علمی آن به جامعه شد و گفت: بسیاری از مردم هنوز از عملکرد پارک بی‌خبر هستند و این مسئولیت اصحاب رسانه است که مردم را با این فضا و امکانات علمی آشنا کنند.

لازم به یادآوری است برای چهارمین سال متوالی مسئول کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر گیلان است./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است