پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
16 دسامبر 2015 ، ساعت 19:16 1,446 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8004

باید از ظرفیت بانوان در بستر سازی فرهنگ کار آفرینی استفاده کرد.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: زنان بستر ساز جنبش فرهنگ کار آفرینی در جامعه هستند که از این ظرفیت باید استفاده کرد.
به گزارش جلال شرق ، یونس رنجکش در همایش کسب و کار و کارآفرینی زنان در حوزه محیط زیست در دانشگاه گیلان افزود: زنان نقش حیاتی در فرهنگ سازی و آموزش درون خانواده دارند که می بایست از همین ظرفیت برای آموزش های مهارتی نیز در بین خانواده ها و در نهایت جامعه بهره مند شد .
وی اضافه کرد: برگزاری این همایش همانطور که از عناوین آن پیداست نشان دهنده دغدغه بانوان در امر اشتغال زایی و کار آفرینی و همچنین در کنار آن حفاظت از محیط زیست است که نشان از مسئولیت پذیری اجتماعی آنان ، در جامعه دارد.
به گفته وی، حس مسئولیت اجتماعی داشتن و احساس تعهد نسبت به جامعه از ویژگی هایی که در بانوان ایرانی شاهد آن هستیم که امیدواریم با درک صحیح از این مسئولیت پذیری بتوانیم بهره مندی درست داشته باشیم.
وی ادامه داد: اشتغال و حفظ محیط زیست از مهمترین مشکلات جامعه امروز ما است که باید با یک اقدام ملی و عزمی همگانی آن را برطرف کنیم و در این میان نقش بانوان به عنوان نیمی از بیشتره جامعه نباید نادیده گرفته شود.
رنجکش ضمن تشکر از برگزار کنندگان این همایش در گیلان که به همت انجمن زنان کار آفرین ایران برگزار شد اظهار داشت: ارائه الگوهای عملی در حوزه کار آفرینی بویژه در بین بانوان و استفاده از تجربه کار آفرینان می تواند در الهام بخشی برای جویندگان کار بسیار مهم باشد.
وی یادآور شد: دولت یازدهم با توجه به کلیه تدبیری که به همراه دارد تا به امروز نشان داده است که می تواند قفل مشکلات کشور را به مرور باز کند و این نوید را هم برای آینده دارد که با دور اندیشی و تدبیر چشم انداز بهتری برای توسعه کشور فراهم آید.
وی تاکید کرد. مهارت آموزی باید در بین فارغ التحصیلات دانشگاهی که امروز جزیی از مشکلات جامعه بیکار کشور هستند جدی گرفته شود و فارغ التحصیلان باید برای ایجاد فرصت کار از خود حرکت نشان دهند نه اینکه هنوز هم والدین آنها در ادارات به دنبال پیدا کردن شغل برایشان باشند.
رنجکش افزود : زمانی اشتغال زایی در جامعه ایجاد و کار آفرینی به حرکت در می آید که جویندگان کار عملاً” وارد میدان شوند و با جامعه پیوند بخورند. زیرا این پیوند به آنان تجربه و مهارت حضور در بازار کار می آموزد.
همایش کسب و کار و کار آفرینی زنان در حوزه محیط زیست به مدت دو روز در استان گیلان برگزار می باشد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است