یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۲۷
آخرین اخبار
6 اردیبهشت 1395 ، ساعت 21:26 691 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13767
عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه اشرفیه:

باید از فرصت سوزی‌ها اجتناب کرد و کمر خدمت برای مردم شهر بست./ لباس متحدالشکلی برای رانندگان تاکسی شهری تعبیه‌شده است+ تصاویر

شهردار آستانه‌اشرفیه در نشست شورای شهر با امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه گفت: باید از فرصت سوزی‌ها اجتناب کرد و کمر خدمت برای مردم شهر بست.

به گزارش جلال شرق، عبدالرضا سلیمانی بابیان اینکه نشست‌هایی با شورا داشتیم و قصد همه اعضای شورا توفیق خدمت برای مردم است اظهار کرد: تلاش همه ما این است که شهر آستانه‌اشرفیه را از این شرایطی که داراست به‌عنوان یک شهر مذهبی بهتر کنیم.
وی بابیان اینکه این شهرستان به دلیل عدم سرمایه‌گذاری حتی دارای یک مهمان‌پذیر و یا هتل برای اسکان مهمانان را ندارد اظهار کرد: ما با سرمایه‌گذاران متعددی در بخش‌های مختلف در حال رایزنی هستیم و امیدواریم که به نتایج خوبی دست‌یابیم. و انشا الله طی ۱۰ روز آینده خبرهای خوبی برای شهروندان خواهیم داشت.

وی ورودی شهر آستانه‌اشرفیه از جاده رشت به آستانه ویترین شهر عنوان کرد و ادامه داد: هدف ما بر این است که این شهر را علاوه بر زیارتی به یک شهر گردشگری نیز تبدیل سازیم بنابراین درباره استخر و میدان ورودی شهر برنامه‌هایی را در دست اجرا داریم که با چشم‌اندازی که خواهد داشت گردشگران را ترغیب خواهد کرد که حتی یک روز را در این شهرستان به سر ببرند.
سلیمانی بابیان این ضرب‌المثل که «وقت طلاست» خاطرنشان کرد: اگر پول داشته باشید می‌توانید طلا را بخرید ولی هیچ‌گاه زمان ازدست‌رفته را نمی‌توان باطلا هم خرید بنابراین باید از فرصت سوزی‌ها اجتناب و کمر خدمت برای مردم شهر ببندیم.
وی درباره اقدامات ۱۲ گانه شهرداری برای آسفالت شهری ادامه داد: اجرای آسفالت که امیدواریم طی چند روز آینده استارت بخورد در خیابان‌های مروارید، یلدا، آبیاری، مجتمع معلم، ۳۵ متری طالقانی، مطهری، پورمحمدی، مصطفی دوست، و پشت بوستان مادر است که علاوه بر آن‌ها کار لکه‌گیری در معابر و کوچه‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
سلیمانی به اقدامات شهرداری در بخش جدول‌گذاری و افتتاح آن‌ها در هفته دولت اشاره کرد و افزود: برای ساماندهی تاکسی داخل شهری حتی لباس‌های متحدالشکلی تهیه‌شده است که در اختیار رانندگان تاکسی قرار خواهد گرفت.

****حسن امیدوار : شهردار آستانه‌اشرفیه اکنون بااعتبار خود در اجرای پروژه‌ها هزینه می‌کند.
در این نشست حسن امیدوار گفت: کار اساسی شهرداری اجرای کارهای عمرانی است اگرچه در بخش خدماتی و فرهنگی نیز ازجمله کارهایی است که شهرداری در دستور کار خود قرار داده است.
سخنگو شورای شهر بابیان اینکه شهردار یک فرد بومی است و سرعت کار ایشان نیز بالاست افزود: امیدواریم با حمایت امام‌جمعه و اعضای شورا، این سرعت باقدرت بیشتری انجام بگیرد.
وی به معضل اعتبارات عمرانی پرداخت و ادامه داد: شهردار آستانه‌اشرفیه اکنون بااعتبار خود در اجرای پروژه‌ها هزینه می‌کند و بااینکه بدهکاری شهرداری بسیار بالاست ولی پیمانکاران با شهردار و گروه وی نهایت همکاری رادارند.
امیدوار به بخش درآمدزایی شهرداری و نشست با ۱۱۰ نفر از سازندگان ساخت بناهای مسکونی اشاره کرد و یادآور شد: برای آنکه مشکلات سرمایه‌گذاران در بخش ساخت‌وساز به حداقل برسد از جانب آن‌ها طرحی متشکل از نمایندگان آن‌ها تشکیل‌شده است که با حمایت شورا اقدام به ساخت‌وساز کنند.
سخنگوی شورا حضور و رجوع سرمایه‌گذاران در شهر را نشان از ترکیب همدلی شورا و شهردار عنوان کرد و اضافه کرد: سرمایه‌گذار وقتی احساس امنیت در سرمایه‌اش داشته باشد ترغیب و تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری خواهد داشت و درنتیجه در اجرای پروژه‌ها عمرانی شهر نیز راغب خواهند شد.

 

****مجید همتی : با درایت سلیمانی تاکنون ساختارهای ما به مشکل حقوقی برخورد نکرده است.
مجید همتی یکدیگر از اعضای شورای شهر بابیان اینکه شهرداری‌های استان نوع کاری را که انجام می‌دهند تعهدی است گفت: با درایت سلیمانی تاکنون ساختارهای ما به مشکل حقوقی برخورد نکرده است.
وی پرداخت حقوق، سنوات بیمه را یکی از چالش‌های شهرداری‌ها نام برد و افزود: ازآنجایی‌که شهرداری‌ها با سلامت مردم سروکار دارند اگر حداقل خروجی از زباله‌ها انجام نگیرد شهر به یک چالش بهداشتی و امنیتی دچار خواهد شد.
مجید همتی با تصریح این نکته که مسئولین اعم از استاندار، وزیر کشور و نماینده محترم شهر باید یک بخش از حقوق شهرداری‌ها را ببینند اظهار کرد: در کمک به بخشی از اعتبارات می‌توانند به ما کمک کنند و از شما درخواست داریم که در انعکاس خواسته یاریگر ما باشید.
لازم به یادآوری است که محمد گل باغی رئیس شورای شهر و حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی امام‌جمعه در این دیدار مطالبی را بیان کردند که در خبرهای جداگانه در پایگاه خبری جلال شرق قرار دارد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. عباس :

    امیدوارم که به یاری خدا و با همدلی و همت مسئولین محترم و استفاده از ظرفیتهای مذهبی و طبیعی و اقتصادی آستانه، این شهرستان به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند.کمتر شهری را درسطح کشور میتوان پیدا کرد(شاید هم وجودنداشته باشد) چنین جاذبه های مذهبی و گردشگری و اقتصادی را آن هم در این سطح گسترده دارا باشد،وجود سه امامزاده بزرگوارکه یکی از آنها موسس اولین حکومت شیعه در ایران است و میتوان اطراف دو امامزاده دیگر هم مثل حرم مرکز شهر شرایط گردشگری و اقتصادی و اشتغال زایی ایجادکردکه البته با تعریض خیابان بهشتی میتوان خودروها را به سمت گلزار هدایت کردتا این قسمت رونق بیشتری پیداکند(نوعی بین الحرمین)،گلزار شهدا،پارک بینظیر سفیدرود،عبور رودخانه بزرگ سفید رودبا خط طولی فراوان از شهرکه با احداث سد و قایق های تفریحی و ایجاد شرایط ماهیگیری تفریحی برای مسافران کل سال شرایط گردشگری و تفریحی آن فراهم خواهدشد،حتی میتوان وسط آن جزیره هم وجود دارد،عبور حشمت رود که از جای کار فراوان از ابتدای جاده رودبنه تا مسیر سالتان و تجن را دارد،وجود پارک جنگلی آماده جلوتر از اشرفی اصفهانی و قبل مجتمع کارگاهی آستانه که کمی سرمایه گذاری و ایده لازم دارد،وجود تونل منحصر به فرد صفرابسته که تکه ای از بهشت است ،دریا هم که جای خود،کدام شهر این همه جاذبه که هرکدامشان به تنهایی برای توسه و جذب فراوان گردشگرکافی است را دارد؟امیدوارم با نهایت تلاش و دلسوزی مسئولین که قطعا هم همینطور است شهر از رکود خارج شده و به جای افزایش قلیان سراها،رونق اقتصای شهر را شاهد باشیم و سرآمد شهرهای شمال کشور شویم چرا که جایگاه واقعی این شهرستان جز این نیست.

  2. ع :

    البته باید استادبزرگ و اولین دکترای زبان و ادبیات فارسی کشور یعنی استاد معین رو هم به همه این موارد اضافه کرد ولی چنانچه باید شناسانده نشده،دریغ از یک طرح عالی برای شناساندن ایشان و آثارشان،که البته علاوه بر ایشان بزرگان علمی و مذهبی دیگری چون آیت الله وحیدو امینیان،دکتر دشتستانی و … نیز وجود دارند و این شهرستان ظرفیت تأسیس یک ساختمان مشاهیر و موزه آثارشان رادارد