چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۴۶
آخرین اخبار
24 مهر 1394 ، ساعت 17:18 1,565 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4620
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

باید مراقب خصومت دیرینه و پیمان‌شکنی امریکا باشیم

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی و تأیید نهایی آن از سوی شورای نگهبان گفت: باید مراقب خصومت دیرینه و پیمان‌شکنی امریکا باشیم.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با اشاره به گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اجرای اقدامات و همکاری ایران اظهار داشت: دیپلمات‌های ایرانی در مذاکرات هسته‌ای کار جهادی کردند و با هدایت و حمایت مقام معظم رهبری و مدیریت شجاعانه رئیس‌جمهور نتایج خوبی را برای ایران رقم زدند.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه افزود: نتیجه و تأثیر مثبت برجام در برنامه کلان کشور منوط به نکاتی است که تحریم‌هایی که مانع پیشرفت علمی و … شده بود امیدواریم این مانع به‌تدریج برداشته شود و تصویب برجام در کشورهای طرف مذاکره با ایران همه کار نیست.
حجت‌الاسلام ساجدی پیشرفت و توسعه و بالندگی نظام را در زمینه‌های مختلف منوط به اجراشدن سایر مقررات و موازین نظام به‌طور دقیق عنوان کرد و یادآور شد: توجه جدی و عملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی می‌تواند میزان وابستگی و آسیب‌پذیری را ما را در برابر دشمن تضمین کند.

IMG_8980 IMG_8954
وی با اشاره به بیانات مقام ولایت که باید به هنگام اجرای برجام مراقب نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن باشیم ادامه داد: بعضی از اقداماتی که در داخل کشور در تصویب برجام انجام گرفت شایسته این ملت نبود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به حاشیه‌های تصویب یک فوریت برجام در مجلس اشاره کرد و ضمن انتقاد از نحوه گزارش صداوسیما در مذاکرات کمیسیون ویژه بعضی از رفتارهای نمایندگان را در برخورد با رئیس انرژی اتمی نادرست و شایسته مردم ولایتمدار ندانست.
ساجدی بابیان این‌که بعضی‌ها می‌خواهند شیرینی تلاش‌های دولت و تیم دیپلماسی را برای مردم تلخ نمایند خاطرنشان کرد: پس‌ازآنکه مردم در سال ۹۲ به دیدگاه مقابل رأی دادند و رهبر انقلاب رأی ملت را تنفیذ کرد با نرمش قهرمانانه ورود تیم هسته‌ای ایران را به مذاکرات تائید نمود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به هفته امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: در نظام اسلامی و آیات قرآن کریم امربه‌معروف و نهی از منکر آن‌قدر مهم است که در اصل ۸ قانون اساسی این مسئله مطرح‌شده است.

IMG_8946 IMG_8970
وی تصریح کرد: شاید بی‌انصافی باشد که ارزش‌های موجود و اقبال به احکام اسلامی را در جامعه جوانان نادیده بگیریم اما عامل ناکامی ما د ر این مقوله سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های ما بوده است و مردم را در این امور حمایت و متولی نمی‌دانیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به دفاع قهرمانانه ملت ایران در دوران دفاع مقدس پرداخت و تأکید کرد: وقتی دفاع از عزت و شرف ملت ایران باشد مردم جوانان خود را آماده دفاع از رزم می‌کنند و به شهادت آنان نیز افتخار می‌ورزند.
وی به تشییع باعظمت ملت ایران از غواصان دوران دفاع مقدس و تشییع جان‌باختگان منا در مکه مکرمه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همراهی مردم در چنین رویدادهایی همه نشان از کلید موفقیت و حضور مردم درصحنه است و امروز اقامه نماز، و سازوکارهای برنامه‌ریزی‌شده پذیرش نقش مردم است که باعث بالندگی جامعه می‌شود.
حجت‌الاسلام ساجدی با اشاره به هفته انجمن و اولیا و نقش والدین در پیشرفت و تحول آموزش‌وپرورش اظهار داشت: بدون ایفای نقش مؤثر به مردم و خانواده‌ها و پشتیبانی آنان از آموزش‌وپرورش نمی‌توانیم توفیقی حاصل کنیم.

IMG_8929 IMG_8970
وی افزود: اگر می‌خواهیم شاهد توسعه در آموز شو پرورش باشیم باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را از اولیای دانش آموزان ببریم زیر آموزش‌وپرورش فونداسیون اجتماعی و زیرساخت جامعه ماست و جلب حمایت خانواده‌ها و همکاری مؤثر آن‌ها می‌تواند مشکلات ما را حل کند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم به ایثارگری‌های امام حسین (ع) پرداخت و از مبلغین و مداحان مذهبی خواست که مردم را به فلسفه قیام عاشورا و باارزش‌ها و معارف اسلامی و نهضت عاشورا آشنا سازند.
وی بابیان این نکته که مجالس عزای ما نباید موجب وهن امام حسین (ع) باشد ادامه داد: مداحان با اخلاص انجام‌وظیفه کنند و مطالبی که به‌عنوان ذکر مصیبت بیان می‌کنند مستند و معتبر باشد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به نکات ایمنی حرکت دسته‌ها عزاداری در شبها اشاره کرد و از آنان خواست رعایت مستمندان و بیماران را در مسیر تردد خود و محل‌های عزاداری بنمایند.

IMG_8977 IMG_8978 IMG_8983 IMG_8985 IMG_8992 IMG_8998 IMG_9000 IMG_9001 IMG_9007 IMG_9008 IMG_9009 IMG_9011 IMG_9016

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است